persuSS on tehnyt selväksi, että puhistukset periaatteella "roskasakki pois silmistä syrjäseuduille", alkavat Helsingin Töölöstä.
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2013110817699351_uu.shtml
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2013110817699351_uu.shtml
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Tässä kaikki soinismista:
"Sininauhasäätiön johtaja uskoo taas, että Packalén ei ymmärrä alkuunkaan Töölön yksikön todellisuutta.
- Kansanedustaja on tervetullut tutustumaan yksikköön keskustelemaan asiasta ja näkemään, mitä todellisuus on.
Packalén sanoo, että hän voi tulla katsomaan paikkoja, mutta se ei tule muuttamaan hänen lähtöasennettaan."
Toisin sanoen, ensin persu paaluttaa mielipiteensä peruskallioon, sitten hän vasta alkaa selvittelemään todellisuuden luonnetta. Näin toimitaan uskonnollisissa kulteissa, ei poliittisissa puolueissa.
Persun peruslinja (usko) on murtumaton. Hänen päänsä pystyy kääntämään vain Timo Soini tai raha. Ja rahaahan ei tule ilman Soinin armoa.
Tässä esittäytyy Soinin rakastama persuSS valiojoukko. Lue ja hämmästy!
http://takku.net/forum/viewtopic.php?showtopic=15713