V.2013 minulle

Millainen elämä?

on ollut pelkkää alamäkeä ja yritystä pitää omaa jaksamista yllä.

Olen eronnut, lemmikkini kuoli, eron jälkeen yrittänyt selvitä veloista pienellä palkallani, ottanut pari työtä lisää normityön lisäksi. Työni takia olen itkenyt töissä kun olen loppuun palanut. Miesyritykseni ovat kaikki menneet mönkään. Laskuja, joihin en ole varautunut, tippuu koko ajan syliini.

Olen aina positiivinen ja iloinen, sekä pyrin katsomaan tulevaisuutta iloisena. Viime aikoina olen vain tajunnut, ettei siitä ole mitään iloa itselleni. Mikä tarkoitus tällä kaikella loppujen lopuksi on?

Olenkin päätellyt, että minun on aika antaa periksi, sillä nyt minua kokeillaan ja tarkoituksena näyttää olevan, että muutan koko elämäni. En kylläkään tiedä miten ja millaiseksi sen muutan.

Onneksi en ole itsemurhaa hautova, vaan paremminkin rakastan elämää, sillä tämänhetkinen tilanne saisi varmasti monen lopettamaan elämänsä.

Onko muita kohtalotovereita ? En oikein löytänyt tälle vuodatukselleni muuta paikkaa kuin tämän.

2

204

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • näin se vaan on

      Naisilla yksinäisyys on oma valinta.

      Se vain ei tunnu siltä jos on kovin kranttu.

      Sitä se kumminkin on.

      Paitsi jos on ihan tolkuttoman ruma ja vielä lihava.

    • suuntaa

      Tahtoisin keskustella mutta vain sp:n kautta koska täällä on näitä rääväsuita jotka heittelee alaleuattomia kommenttejaan. Vakuutan ettei minulla ole mitään taka-ajatuksia.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina

      Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.
      Maailman menoa
      8
      2494
    2. Kumpi on sekaisempi - Koskenniemi vai Trump?

      Koskenniemi haukkui Trumppia A-studiossa, niin että räkä lensi suusta. Sen sijaan Trump puheessaan sanoi, että Grönlant
      Maailman menoa
      76
      2338
    3. Miten kauan sulla menisi

      Jos tulisit mun luo tänne nyt kahvinkeittoon?
      Ikävä
      202
      1314
    4. Kaivattusi silmin

      Minkälaisen kuvan olet omasta mielestäsi antanut itsestäsi kaivatullesi?
      Ikävä
      115
      1149
    5. Miksi me oikein

      Rakastuttiin?
      Ikävä
      72
      1108
    6. "Pähkähullu ruhtinas" sanoi a-studiossa maailmanpolitiikan professori...

      ...Martti Koskenniemi Trumpista ja hänen toimintatavoistaan, vertasi 1600-luvulla eläneeseen Aurinkokuninkaaseen Ludwig
      Maailman menoa
      237
      1017
    7. Martina ja Matias

      Mahtaako Martina yrittää saada Matiasta uudeksi sulhaseksi, niin saisi ne prinsessa häät, mitkä jäi pitämättä, kun Aussi
      Kotimaiset julkkisjuorut
      211
      929
    8. Toivottavasti myös pysyy häkissä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011754428.html 😡😡😡 tommosia saastoja sitä näyttää Suomussalmen suunnalta sikiävän �
      Suomussalmi
      11
      884
    9. Millaisia tunteita

      Sinulla on minua kohtaan?
      Ikävä
      47
      799
    10. Ylipainoiset naiset ovat kokeneet kiusallisen ilmiön deittaillessa

      Moni pluskoon nainen kertoo kohtaavansa deittailussa yllättävän ja kiusallisen ilmiön: alussa on luvassa romanssi, mutta
      Suhteen aloittaminen
      54
      796
    Aihe