Jippii minä pääsen taivaaseen

Hei, voisiko joku kertoa mistä löydän sanat lauluun Jippii minä pääsen taivaaseen? Täältä netistä niitä ei tunnu löytyvän.
Voisiko joku ystävällisesti kirjoittaa ne vaikka tänne? Haluaisin kovasti opetella sen laulun ja laulaa sitä. Kiitos.
63889
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Harmi sentään, kun ei ole...Onko sulla taustabändi?

Äänestä

onko kysymyksessä lasse heikkilän lapsille suunnattu musikaali "mostokin ihme"?
jos on, niin sanoja saát varmasti joko lasselta tai outi rossilta (onkohan vielä fidan palkkalistoilla?) tai kyseiseltä levyltä.

Äänestä

JIPPII
olen nähnyt aarrekartan,ikivanhan mutta tarkan, joka näyttää mistä löytyy tie täältä onneen ikuiseen.kohti kullan kimallusta reitti löytyy raamatusta.sitä pitkin kun käyn kulkemaan,niin en eksy milloinkaan.

JIPPII!minä pääsen taivaaseen.JIPPII!minä uskon Jeesukseen.JIPPII!minä lähden aarteistaan myös toisille kertomaan.

Olen kuulut myöskin siitä,että jos ei voimat riitä tätä tietä kaitaa kulkemaan,se ei haittaa ollenkaan.minä tunnen salaisuuden,mistä löytää voiman uuden.Pyhä Henki heikot vahvistaa,kun me Herraa rukoillaan

JIPPII....


siinäpä ne.iloisia lauluhetkiä sulle,toi on huippubiisi... ;)

Äänestä
  • On nykyään sanat myös laulukirja viidikie

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    On nykyään sanat myös laulukirja viidikie

    Viisikielinen siis

    Äänestä

  • Tuostakin hömppälaulusta puuttuu Risti. Taivaaseen ei mennä ihan noin vain tanssien.

    Lasse Heikkilän sanoitukset muutoinkin menevät ohi kristinopin.

    Te eksytätte jo lapsennekin. Uudestisyntymättömyys paistaa kauas teidä kolmen jumalan ylistyssessioissanne.

    Esim. Pohjalainen uskontunnustus ei tunnusta Jumalan kolminaisuutta kristinopin mukaisesti, vaan helluntailais-areolaisittain:
    "Isä, Poika ja Pyhä Henki, NUO KOLME yhtä ovat!"

    Kristinusko taas opettaa Yhden Jumalan olevan Yksi Pyhä Kolminaisuus.

    Tuota areiolaista opetusta vastaan, että olisi kolme, erillistä jumalaa, jotka "pitäisivät yhtä", eli olisivat keskenään samanmielisiä ja loisivat näin "jumaluuden", tästä jo n. 1700 vuotta sitten kirjoitettiin kristinuskon kolmas uskontunnustus, "Athanasioksen uskontunnustus areiolaisuutta vastaan":

    https://fi.m.wikipedia.org/wiki/Athanasioksen_uskontunnustus

    Joka tunnustaa Heikkilän / helluntailaisten kolmea eri, yhtämielistä jumalaa, ei ole ainakaan kristitty.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Laulajatyttö kirjoitti:

Hei, voisiko joku kertoa mistä löydän sanat lauluun Jippii minä pääsen taivaaseen? Täältä netistä niitä ei tunnu löytyvän.
Voisiko joku ystävällisesti kirjoittaa ne vaikka tänne? Haluaisin kovasti opetella sen laulun ja laulaa sitä. Kiitos.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu