Viinakuolemat...

Taas oli Iltalehdessä juttua kuinka tulipaloissa kuolleiden määrä on lisääntynyt tänä vuonna. "YLLÄTTÄEN" sekin osattiin sysätä viinan hinnan alenemisen piikkiin! Vaikka samapa tuo. Jos tulipaloilla päästäis eroon edes osasta ns. "pohjasakkaa" niin eikö se ois tavallisten pulliaisten mielestä vaan hyvä asia =)
2170
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Jos vain ne densat siitä kärsis, mut tulipalot pakkaa tuhoamaan valitettavan paljon muidenkin omaisuutta...

Äänestä

Heh, kannattaa lukea kannabiksen vapauttamista vaativien tyyppien kirjoituksia. Niiden mukaan suunilleen kaikki on alkoholin syytä. Sama logiikka jyllää lehdistön arvostettujen ja asiantuntevien toimittajienkin päässä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


A II kirjoitti:

Taas oli Iltalehdessä juttua kuinka tulipaloissa kuolleiden määrä on lisääntynyt tänä vuonna. "YLLÄTTÄEN" sekin osattiin sysätä viinan hinnan alenemisen piikkiin! Vaikka samapa tuo. Jos tulipaloilla päästäis eroon edes osasta ns. "pohjasakkaa" niin eikö se ois tavallisten pulliaisten mielestä vaan hyvä asia =)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu