Jos profetioihin on luottamista!

kerty

Ensimmäisinä poksahtavat kommunistit!
Kokeilin poksahtavatko kivet rasittamalla niitä kengän alla ja poksahtihan selleinen! En haluia kokeilla uudestaan! Ilmeisesti tuosta johtuen palavat tuhkakasoisi aivan hetklessä, kun ajan raja ylittyy tuossa asiassa. Ennustelleet jo ansi vuoden akua! Havantojen mukaan punainen väri altistaa aivan erityisesti!
Näyttää atomicholokausti edenneen ainakin merenrantakaupungissa, sillä asfatin kivet poksahtelevat polkuoyörän nastojen alla n. 10-25 kpl/ 25 metriä. Syynä atomivoimaloista vuotavien säteilyjen muuttuminen merenrannalla ja asfaltin hiilen kautta alkuaineita muuttavaan muotoon ja poksaukset siten kemiallisia palamisia. Bariumin käyttäminen palon sammutuksissa saattaisi auttaa atomipalotapauksissa. Kellareiden vaikutukset näkyvät siteen, että kellarin sijaitessa meren puiolella ei poksauksia kuulu juuri ollenkaan. Myös syvät ojat merenrannansuuntaisen tiev vierillä näyttää torjuvan muutokse ja kivet eivät poksahtele .Voisi siis torjua atomipaloa kaupungeissa tekemällä rannoille syvät kuivat kaivannot, joissa riittävän luja kate, ettei tulisi niiden takia onnettomuuksia.(Riittävä leveys ja syvyys torjuisi kallioiden kautta kulkevat säteilyt.
Räjäytysonnettomuudet voivat olla muuttuneiden kallioiden räjähtelemisiä! Mutta nuo voi testata kokeilla! Pakkanen ja suuri kuumuus antavat ensinäytteet räjähtelemisistä, jos kiviä rasittaa puristimissa tai ajelee melumittari/mikrofoni asennettuna nastoitettuu polkupyörään!

1

147

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 19+8

      Mistä löydät kommunistin jota voi poksauttaa ?
      Sosialistin löydät helposti, voit aloittaa poksauttamisen vaikka Jurpiaisesta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lataus pakkaskelissä

      En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu
      Hybridi- ja sähköautot
      167
      6494
    2. Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?

      Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv
      Maailman menoa
      102
      3011
    3. Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?

      Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?
      Maailman menoa
      102
      1835
    4. Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!

      Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am
      Maailman menoa
      47
      1566
    5. Kyllä mä suren

      Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko
      Ikävä
      11
      1280
    6. Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin

      Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m
      Maailman menoa
      8
      1164
    7. Tiedän ettei

      Meistä mitään tule. Toinen oli sinulle tärkeämpi
      Ikävä
      14
      1153
    8. Laitetaan nyt kirjaimet kohdilleen

      kuka rakastaa ja ketä ?
      Ikävä
      54
      1110
    9. Yhteen hiileen velanottoveljet V P K

      Tytäryhtiöissä palaa julkista rahaa ja vastuuttomuuden takia -ei pakollisten -kuntalain edellyttämien asioiden takia! N
      Pyhäjärvi
      75
      1043
    10. Miten paljon

      Merkitsen sinulle?
      Ikävä
      17
      1040
    Aihe