muistaako ketään 2000 luvun alusta tälläistä muistaakseni 0,5 litran tölkeissä myytyä olutta maistui tosiaan jätskiltä eikä tainnut olla kotimainen merkki,varmaksi en kyllä muista,mutta jos joku tietää niin nimiä kehiin kiitos.
jäätelöltä maistuva olut
nenätilleri
2
242
Vastaukset
- HuikkaHeippa
Oli tosiaan muistaakseni jotakin ruotsalaista kaljaa nimeä en kyllä muista siitä on jo sen verran pitkä aika.Oli kyllä puolen litran tölkeissä muistaakseni jokin tötterön kuva oli valkokultaisen tölkin kyljessä.Mitään tietoa en löytänyt tosin vaikeata se on kun en nimeä muista mutta usein näitä tuli juotua ja jonkin kohun takia ne poistuivat kaupoista oliko niin että nuoremmat tätä joivat aivan tolkuttomasti ja olivat vatsahuuhtelussa tai jtn sinnepäin.
- Saukkoapi
Öö what
?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies, mitä minun pitäisi tehdä
Niin, mitä naisen siis pitäisi tehdä, että lähestyisit ja tekisit aloitteen? Mikä on riittävä kiinnostuksen osoitus juur1812446- 1832014
Toivottavasti et mussukka elättele toiveita meikäläisen suhteen
Tiedän mitä olet touhunnut joten aivan turha haaveilla mistään enää 👍1761878Sofia Virralla ja Minja Koskelalla ei mitään käsitystä terveyskeskusmaksuista!
Vasemmistopimut Sofia ja Minja täysin ulkona sote asioista, ei minkäänlaista käsitystä edes mittaluokasta, missä terveys1221691Summit-tippuja Nicola sai Carolalta yllättävän viestin - Some älähtää rajusti: "Älä viitsi..."
The Summit Suomi -kisa käy kuumana kylmässä Norjan vuoristossa. Nicola tiputettiin kisasta juuri ennen finaalia. Likaise311605- 1231508
Varattais lähihotellista
🥰 huone viikoksi. Oltais vaan ja tilattais huonepalvelusta herkkuja! Viikonloppukin käy jos et viikoksi ehdi ❤ Hyvää1781209Juusolle sataa vihaisia viestejä hoitajilta ja loput nauravat hänelle
Ei löydy montaakaan, joka kehuisi Juuson toimintaa ministerinä: "Selvä enemmistö Juuson päivitykseen reagoineista on su1711185Persuehdokas uhkasi tappaa "jätkän" ja ravintolayrittäjän
Kuuntele tästä kuinka meuhkaa. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/4eb3034d-48c5-4f31-b53c-42be3dc9607c771143Kompostointitarkastaja tuli tarkastukselle!
En ole ikinä kompostoinnut ja eilen kävi kompostointitarkastaja kylässä. Tosi hianoa byrokratiaa taas: "Laki edellyttää,641120