Ensimmäistä kertaa katsoin viime sunnuntaina tuota parjattua tanssiohjelmaan. Paras pari joutui jättämään kisan, mutta onneksi he pääsevät jatkamaan. Saamme olla mitä mieltä tahansa tanssijoiden ulkomuodosta, mutta jos rehellisesti sanomme mielipiteemme ja jotakin tanssimisesta ymmärtää, niin kyllähän Rakel ja Jani ovat voittajia. Keskustelupalstalla ei muuta kuin parjataan ja kiroillaan, kannustakaa mieluummin näitä upeita tanssijoita ja tätä upeaa sunnuntai-ilta viihdeohjelmaa. Jos oma elämä tökkii noin pahasti kuten usealla tuntuu täällä armaassa kotomaassamme, niin tee jotain elämällesi mieluummin kuin parjaat muita!
Upeaa, että joku vielä uskaltaa halata ja "hipelöidä" tanssipartneriaan. Olisihan se aika kornia, että siellä kiroiltaisiin ja mollataisiin toisia, kuten nyt tehdään tanssijoille keskustelupalstoilla.
Olen samaa mieltä monen kanssa, että töllö kiinni jos ärsyttää, mutta jos elämässä ei ole muuta kuin sitä viihdettä, niin voi voi.
Paras pari voittaa
5
166
Vastaukset
- moimoimoimoi10
Terve raakel ja Nicke!
- Raksu jää kotiin
Jos katsoit ensimmäisen kerran niin millä meriitillä sanot Raksun ja Janin "parhaimmaksi"? Millä vertailulla, paljon on hyviä tanssijoita pudonnut.
Niinkuin putosi nyt myös Raakkeli paremmilleen, näin on kansa puhunut!!!! - Phyi
Katsojien kerran pudottama ei kaiken oikeuden ja kohtuuden nimissä voi voittaa.
Jos Raakelilla olisi itsekritiikki ja oikeudenmukaisuus kohdillaan ei menisi takaisin
Turha juontajien jankuttaa että ÄÄNESTÄMÄLLÄ voit vaikuttaa, eihän niillä tunnu olevan mitään merkitystä. Törkeätä katteetonta rahastamista... - parinro10
Niin voittaakin ja se pari on Matti ja Manuela.
- nikkeli ja raakeli
Tämä ohjelma on tehty kansalle ei tuomareille. Me katsojat pudotamme juuri sen parin joka on ansainnut sen joko tansitaidoillaan tai käytöksellään. Kyllä sympatiat ovat tällä hetkellä Manuelan puolella jo senkin takia, että tuomarit hehkuttavat Rakelia monta kertaa aiheetta. Hänen tanssiasentoaan ei arvostella eikä virheistä rokoteta vaan annetaan keskinkertaisesta tanssista täydet 10 pistettä. Onnea onnelliselle äidille Manuelalle, hyvästä suorituksesta ja asiallisesta käytöksestä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 203784
Muistatko vielä viime kesän "sutinat"?
Kohtalo vai mikä lie järjesti, että törmäiltii jatkuvasti toisiimme. Ihan uskomatonta, koska eihän me mitään ikinä sovit243179En tullut, koska käytit päätäsi.
Ja koska ihmiset pilaavat sillä mahdollisuudet, kaikki mikä toimii vaatii oman lähestymistapani. Kun levittää punaisia m322385- 922149
- 222000
- 271648
Kulta, sovitetaanko joku ilta avainta lukkoon?
Musta tuntuu että me ollaan pari. Olisi ihana saada asialle sinetöinti viemällä suhde päätyyn asti. ❤️ Rakastan sua ikui411631- 321512
Päivi Räsänen eroaa todennäköisesti kirkosta
Päivi Räsänen kertoo järkyttyneensä evankelis-luterilaisen kirkon homolinjauksesta. Räsänen sanoo todennäköisesti eroava5021473Miten lasketaan?
Ompa ollut valtava ihmismassa taas Folkkaajia liikenteessä. Miten noin 2200 lipunostaneesta muodostuu 11000 kävijää?.91424