Aikaisemmin arveltiinkin tämän jutun olevan niin ruma, että Timo Soini ei tule itse julkisuuteen vaan delegoi sen puoluesihteerille.
Juuri näin on käynyt. Timo Soinia ei näyt missään ja lehdistön eteen astui kuin pakotettuna erittäin ahdistuneen näköinen puoluesihteeri.
http://hs10.snstatic.fi/webkuva/taysi/960/1305745748662?ts=553
"Meillä on tiukka nollatoleranssi rasistisille möläytyksille. Emme ole saaneet Saastamoista kiinni, koska hän on tänään Brysselissä, mutta vaadimme häneltä selvitystä", Slunga-Poutsalo sanoi.
Juuri näin on käynyt. Timo Soinia ei näyt missään ja lehdistön eteen astui kuin pakotettuna erittäin ahdistuneen näköinen puoluesihteeri.
http://hs10.snstatic.fi/webkuva/taysi/960/1305745748662?ts=553
"Meillä on tiukka nollatoleranssi rasistisille möläytyksille. Emme ole saaneet Saastamoista kiinni, koska hän on tänään Brysselissä, mutta vaadimme häneltä selvitystä", Slunga-Poutsalo sanoi.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Eikö Brysselissä toimi puhelimet?
Hienoimmissa laitteissa on sellainen "näpykkä", jonka jälkeen puhelin ei "toimi", kunnes sitä painetaan uudestaan ;)
Timo Soini tavoitetaan vain silloin, kun hänelle esitetään mieluisia kysymyksiä. Suomen historian ainoana poliitikkona hän saa aina itse päättää, mihin kysymykseen vastaa ja mihin ei.
Heikoilla on antipersu Lusmujen kunkku, kun kopioi teksteistä aloituksia, eikö enää riitä oma mielikuvitus paskanheittotarinoiden keksimiseen ja tuomitsemiseen, arvaamisen ja kuvittelun pohjalta?
,,varsinainen toitojen kunkku - toistat itseäsi kuin paikoilleen juuttunut ramohvoonin neula. Taidat olla rikki?
Etsin sopivaa tekstiä kopsattavaksi aloitukseksi, sillä lailla tekee älykäs antipersu. Mitä tuomitsevampi ja vähemmän tosiasioita sisältää. Kuvitelmilla ja luulollai homma pelaa.
Täältäkö rahat Lieksan persujen uusiin, loisteliaisiin kokoustiloihin?
http://yle.fi/uutiset/halla-aho_suomalaislasten_etu_on_ettei_syyrialaislapsia_vastaanoteta/6843833
Saastamoisen lausunto on tökerö ja tarkoituksellisen loukkaava. Tällainen käytös vihjaa haluun saattaa voimaan rotuerottelujärjestelmä. Tietenkin Timo Soini pitää tätä yksittäistapauksena, koska kannanottoa ei ole esitetty kuorolausuntona.
Osaakohan Soini edes hävetä näitä kannattajiaan?
Persujen laukomien Natsihenkisten lausuntojen vyöry on jatkunut jo vuosia. Soinia koko asia ei kiinnosta pätkääkään? Mistä muuten 30 miljoonaa vallikaudessa nettoavan persuSS puolueen puheenjohtajalle saataisiin ostettua toimiva puhelin, sellainen, josta hänet saisi kiinni muulloinkin kuin ilosanomia vietitettäessä?
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1288620042654.html
Mahtaa tuo Saastamoinen nyt olla ylpeä itsestään.
Harva uskaltaa avoimesti tunnustautua rotuerottelurasistiksi...
Hyväksyyköhän Saastamoisen työnantaja liikekumppaneineen tämäntasoisen mielenilmauksen???
Saastamoisen enää välittää jostain työnantajien mielipiteistä. Hän on nut iso persupäällikkö joka kohosi lausunnollaan puolueen eliittiin. Nyt Saastamoiselle pidetään sarviaisia Brysselissä ja kansa maksaa....eihän nämä hemmot mitään omasta pussista...
mistä saadaan Lieksan Perussuomalaisille nyt toiveiden mukaiset kokoustilat. Kenties joku tervehenkinen moottoripyöräkerho voisi auttaa? Toisaalta kyseisten yhdistysten edustamat tuotteet ovat peräisin Suomen rajojen ulkopuolelta ja saattavat sisältää haitallisia mikrobeja. Tilanne on vaikea ja horjuttaaa lakisääteisen kokoontumisvapauden perusteita. Isänmaa on uhattuna. Nyt tarvitaan rakentavia ehdotuksia.
Lieksasta ei siedä murjaaneja.Sotkevat loiskiehunnalla meijän messevät jytkyt...
Savossaki pieru on paskan postimies...
Liivikerholaiset panevat Saastamoisen arvostelijat kuriin?? Soinin Gestpo toimii??