Elisan Laajakaista Saunalahteen, kun se Elisa pyrkii kotiasiakkaista eroon. No, siinä yhteydessä sain kuitenkin pitää Elisalta saamani s-postiosoitteen, siihen rinnalle toki tuli Saunalahden osoite, näitten kanssa sitten oli ongelmia, kun posteja katosi - löytyivät sitten kyllä web.mailista ja Saunalahden kallis guru sitten teki verkkoyhteyden kautta asetukset muka niin että posti toimisi oikein. No, vähän aikaa toimi, mutta miksi nyt tänään kun yritän avata sähköpostiani, niin tulee kirjautumisruutu tähän vanhaan Elisan osoitteeseen, kirjoitan salasanan, mutta sitten rupeaa takuttamaan myös sitä Saunalahteen kirjautumista - ja mikään ei toimit.
Että onko minulla nyt se Elisan vanha osoite vai ei, ja näinkö tämä menee, että hetken pelaa ja sitten on taas joku ongelma!
Ja pakko kun oli vaihtaa siihen määräaikaiseen sopimukseen jossa roikutaan nyt kaiken maailman gurujen omituisten ohjeitten varassa ja taasko tässä pitäsi soitella ja ottaa yhteyttä - oma saunalahden kautta ei "sähköposti" eli kirjalliseen yhteydenottoon vastausta saa.
HIENOA - JA PASKANMARJAT. VUOSIKAUSIA SE ELISA JA HYVIN PELASI, NYT ON JOKU PASKALAHTI; JOKA EI MUUTA KUIN TAKKUILEE VÄHÄN VÄLIÄ.
KAS KUN EI SE ENIAN AKKA TAAS SOITTELE! ETTÄ ON NIIN HYVÄ JA NIIN PARAS JA KAUPAN PÄÄLLE TULEE VAIKKA MITÄ! ETTÄ EIKÖS NYT VAAN LAITETTAIS.
Oli tässä taannoin se pakko muuttaa
4
132
Vastaukset
Hei JOO:,
Olit lähettänyt tuon viestin 15.11., jolloin meillä oli Elisan ja Saunalahden kuluttaja-asiakkaiden sähköpostipalveluissa yleistä vikaa. Tuosta yleistä viasta löytyy myös tiedote täältä: http://elisa.to/17AkYfL
Vika on jo saatu korjattua, mutta jos sinulla on edelleen ongelmaa, niin sähköpostin salasanan vaihdon pitäisi tuohon auttaa. Sen voi tehdä Oma Saunalahdesta ja Oma Elisasta.
Pahoittelut ongelman aiheuttamasta harmista.
Tomi / Saunalahden Palstatiimi
http://palsta.saunalahti.fi- Kyllävituttaa
Vittu teillä toimi mikään tällä hetkellä. KAIKKI SÄHKÖPOSTIHISTORIA HÄVISI sekä elisanet.fi & sainalahti.fi osalta. Siis jo kolmas kerta viikon sisään ja salasanat on vaihdettu joo, joo.
KAIKEN LISÄKSI SALAILETTE YLEISIÄ ONGELMIANNE SÄHKÖPOSTIOSOITTEISIINNE LIITTYEN!
AVOIMETKYSYMYKSET:
- ONKO TEILLÄ HENKILÖÄ, JOKA AIKUISTENOIKEASTI OSAA RATKAISTA TÄMÄ MAILISÄHLÄÄMISEN
-KUKA ON TUO HENKILÖ JA PUHELINNUMERO - KIITOS!
Vielä tuosta salasanan vaihdosta - toimi vain hetken ja nyt ei toimi mikään!
KAIKKI TÄRKEÄT VIESTITPOISSA. Onneksi myös laskunne ja siinähän sitten selittelette viivästyskorkojen perusteita!
Hei,
kuluttaja-asiakkaidemme sähköposteissa ollut häiriö on ollut häiriötiedotteissamme osoitteessa http://elisa.to/17AkYfL heti häiriön ilmestyttä.
Mikäli tarvitset apua sähköpostitilisi kanssa, sinun kannattaa olla yhteydessä suoraan käyttötukeemme Omaguru-palveluun numeroon 0600 900 500.
Laura / Saunalahden Palstatiimi
http://palsta.saunalahti.fi- vmpeeee
Hiton rosvot ? Nyt pistätte asiakkaat kalliiseen omaguruun ja hiton kallista neuvoa. Hävetkää vähän.
Laitoin ton surkean viihdedigoboxin ja koko härveli on hidas kun etana ja maksukanavat ei näy ja ne pitää vissiin tilata uudestaan.
Otin koko sonnan pois.
Koitan vielä venatta sitä asentajaa ( kysyn ovella onko luvattu toimenpide ilmainen ) ennen kuin edes päästän sisään.
Ootte te saa**** ketkuja.
Olen nyt naimisissa ton kusetuksen knssa 2 vuotta.
Ei auta kun painua liikkeeseen dösällä ja tehdä siellä ne tilaukset ja vaihdokset.
Kyllä osaatte rahastaa ketkut.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miten suomalaiset miehet
On usein niin aikaansaamattomia? Odottavat prinsessapalvelua. Odottavat, että nainen tekee aloitteen, että nainen pyytää1751550Eräs läheinen sanoi
Että mies kyllä ottaa aina itse yhteyttä, jos on kiinnostunut. Oli tilanne mikä hyvänsä. Kuulemma kuvittelin koko jutun.561235puukkotappelu-keskella-tieta
https://www.paivanlehti.fi/puukkotappelu-keskella-tieta-kohta-toinen-miehista-makasi-elottomana-maassa/ Poliisi sai klo131211- 511101
Missä Martina miehineen?
Onko tämä v. 2009 Turhin julkkis unohdettu nyt vallan? Mistä nyt tulee rahaa, kun ketään ei kiinnosta? Tähänkö päättyi M1931074- 61972
- 51752
Skandaali on persujen vaaliromahdus, ei jonkun metsän kaataminen
Huvittaa kuinka persut yrittävät saada heidän omasta skandaalistaan huomion aivan toisaalle. Persut ovat huonoja häviäm252737Miten pääsisin vielä tutustumaan sinuun?
Tekisi mieli etsiä sinut facebookista ja laittaa viestiä, se vaan olisi vähän noloa mutta silti haluaisin kokeilla. Siel33730- 37712