Työ

Osaisiko joku kertoa, että mistä seinäjoella vois hakee lähihoitaja-opiskelija sijaisuuksia. Siis mitä paikkoja täällä on? Olen yrittänyt googlettaa, mutta vaik laittais minkä hakusanan,niin niillä ei hirveästi löydy. Mollin sivuilla ei paljon paikkoja ole ja jos on,niin ovat jotain vakipaikkoja. Työkokemustakin on jonniin verran, joten en ihan keltanokka ole.
6138
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Niin minneköhän lähihoitaja menisi töihin? Asfalttifirmoilla alkaa olla huonosti hommia tarjolla mutta rakennuksilta kannattaa kysellä ja varastomiehille voi myös löytyä hommia. Putkimieheksikin lähihoitaja voi hakea mutta mitään järkeä ei ole kysyä sairaaalasta eikä terkkarista sillä voi vahingossa joutua töihin.

Voi pyhä yksinkertaisuus.

Äänestä

Kovin kaihoisa mollisointu kun ei lupaa hyvää työmarkkinoilla. Elämä on duuria ja mollia.

Äänestä

Hain aikoinaan aktiivisesti eläkkeelle, monia vuosia... onneksi

pääsin, kannatti... ei tartte enää murehtia "töistä" !!!!!!!!!!!!!!!!!!

mut toisaalta ei tahdo taloudellisesti kannattaa mut saapahan

elää omaan "tahtiin" !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Äänestä

Otat yhteyttä vanhainkoteihin, terveyskeskuseen yms. paikkoihin, joissa alasi ihmisiä on. Ilmoittat olevasi valmis tekemään sijaisuuksia. EI ne paikat auki ole, avoimia hakuja menemään. Sitä kautta työpaikat löytyy.

Viestin voit osoittaa esim. osastonhoitajalle, yksikön vastaavalle tai henkilöstöasioista vastaavalle. Sähköposti on hyvä, mutta vielä parempi on käydä paikan päällä kättelemässä ja viemässä hakemus. Tietävät saman tien, millainen ihminen on töitä hakemassa.

Äänestä

Mollin sivuilla on paljon auki henkilökohtaisen avustajan paikkoja! Monissa varmaankin pystyy sopimaan työajoista eikä oo pakko olla ns. täyspäiväisesti.

Äänestä

Keskussairaalaan on ainakin Huhtabubiin asti työnhakijoista jono !!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tahtoo töitä kirjoitti:

Osaisiko joku kertoa, että mistä seinäjoella vois hakee lähihoitaja-opiskelija sijaisuuksia. Siis mitä paikkoja täällä on? Olen yrittänyt googlettaa, mutta vaik laittais minkä hakusanan,niin niillä ei hirveästi löydy. Mollin sivuilla ei paljon paikkoja ole ja jos on,niin ovat jotain vakipaikkoja. Työkokemustakin on jonniin verran, joten en ihan keltanokka ole.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu