Soini Brysseliin!

Timo saa kääntää takkinsa tässä kohtaa,vitutti kattoo Rehnin omahyväisyyttä aamutv:ssä. Kotimaassa on tarpeeksi hyviä PS-toimijoita
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

hyvä menisikin sinne..

Äänestä

Oliks pakko kattoo? Telkkarin voi myös sulkea.

Äänestä

Timo Soini: "Joo, kyllä tuo Olli Rehnin haaastattelu oli ihan selkeä tanssiinkutsu. Olen pakotettu ryhtymään perussuomalaisten eurovaaliehdokkaaksi. Tässä ei ole kysymyksessä takinkääntö, vaan olen puolueväen pyyntöjen ja Olli Rehnin tulevan ehdokkuuden takia pakotettu tekemään näin."

Äänestä

Yökättävä tyyppi. Eiköhän äänestettään Brysseliin, että päästään eroon siitä. Siellä se saa nollattaa itsensä ja samalla niitä suomalaisia, jotka ovat hänet sinne laittanut.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Uimis kirjoitti:

Timo saa kääntää takkinsa tässä kohtaa,vitutti kattoo Rehnin omahyväisyyttä aamutv:ssä. Kotimaassa on tarpeeksi hyviä PS-toimijoita

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu