Millainen hän teistä on? En meinaa mihinkään tiettyyn asiaan kohdistuvaa asennetta vaan yleisesti. Millaisia ominaisuuksia sun mielestä on ihmisellä joka huokuu asennetta?
VAHVAN ASENTEEN OMAAVA IHMINEN
5
333
Vastaukset
- Mietintää..
Tää on aika vaikea selittää, mutta semmoisen ihmisen läsnäolo vain huokuu päättäväisyyttä ja rauhaakin, varman ihmisen ei tarvitse kokoajan olla esillä koska hän tietää sen että ei ole ainoa ihminen maanpäällä, hän kuuntelee muiden mielipiteet ja jos ei ole samaa mieltä, ei nosta siitä mesoa eikä ala muuntelemaan mielipidettään vaan kertoo ajatuksensa perusteellisesti, ilman muiden väheksymistä.
Ei keinotekoista varmuutta eli räväkkyyttä, jota jotkut ihmiset esittää tai välinpitämättömyyttä.
Tämmöisiä ajatuksia mulla tänään. :)- Mietintää..
Ai siis vahvan asenteen, luin väärin mutta kuitenkin puhuin terveestä itsetunnosta ja itsestään olevasta varmuudesta.
Ja vahva asenne taas on.. siihen en osaakkaan kunnolla vastata. :D - kätkäläinen ll
Mietintää.. kirjoitti:
Ai siis vahvan asenteen, luin väärin mutta kuitenkin puhuin terveestä itsetunnosta ja itsestään olevasta varmuudesta.
Ja vahva asenne taas on.. siihen en osaakkaan kunnolla vastata. :DNiin ihmisen fyysistä kuin henkistäkin kanttia voidaan vahvistaa vähä vähältä, vuosien ja vuosikymmenienkin työllä. Usein on väärä tilannearvio, ettei syntymässäsi saatua patakakkosta voisi petrata vahvemmaksi.
Olen itse tämän kokenut elämässäni todeksi. Sitä on väliin niin pohjilla siti vieläkin, että haalea vain tieto henkin kantin sirusesta auttaa yli pahan tilanteen. Olen hyvin epäesteettinen, ruma mies.
Keskellämme asuu myös viisaita ja armeliaita ihmisiä niin lapsiaas kuin kaikissa kaikenikäisissä, joille pintakiillon puute ole este ihmisläheiseen kommunikointiin.
- vaffojatyyppejä
Ihminen joka omaa vahvan asenteen on mielestäni sellainen, joka uskaltaa olla kuka on, välittämättä siitä, pitävätkö muut esim. hänen hiustensa väristä. Vahvan luonteen omaava ihminen on myös varma siitä, että tekee juuri niinkun tahtoo (en nyt tarkoita että olisi mitenkään itsepäinen) vahvoilla ihmisillä on kanttia ;)
- Katse ylemmäs!!!
Sellainen joka tuntee tekijänsä ja osaa olla kiitollinen tälle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät
Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain607512Venäjän armeijan evp-upseeri: Armeija surkeassa tilassa, jonka läpäisee kaiken kattava
valehtelu. Venäläiset alkaneet pohtia julkisesti maan todellisia tappioita. Z-bloggari ja 3. luokan kapteeni (evp.) Mak1232936- 1421776
Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous
saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha651649Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi
Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim1151458Miten voit olla niin tyhmä
että et tajunnut että sua vedätettiin? Tietäisitpä miten hyvät naurut on saatu. Naiselle1671404- 1311153
- 77853
Kyriake=Kirkko
Kirkko, Kyriake Kirkko-sana tulee kreikankielen sanasta Kyriake=Herran omat, Kristuksen omaksi kastettujen suuri joukko47802- 52745