Millainen hän teistä on? En meinaa mihinkään tiettyyn asiaan kohdistuvaa asennetta vaan yleisesti. Millaisia ominaisuuksia sun mielestä on ihmisellä joka huokuu asennetta?
VAHVAN ASENTEEN OMAAVA IHMINEN
5
286
Vastaukset
- Mietintää..
Tää on aika vaikea selittää, mutta semmoisen ihmisen läsnäolo vain huokuu päättäväisyyttä ja rauhaakin, varman ihmisen ei tarvitse kokoajan olla esillä koska hän tietää sen että ei ole ainoa ihminen maanpäällä, hän kuuntelee muiden mielipiteet ja jos ei ole samaa mieltä, ei nosta siitä mesoa eikä ala muuntelemaan mielipidettään vaan kertoo ajatuksensa perusteellisesti, ilman muiden väheksymistä.
Ei keinotekoista varmuutta eli räväkkyyttä, jota jotkut ihmiset esittää tai välinpitämättömyyttä.
Tämmöisiä ajatuksia mulla tänään. :)- Mietintää..
Ai siis vahvan asenteen, luin väärin mutta kuitenkin puhuin terveestä itsetunnosta ja itsestään olevasta varmuudesta.
Ja vahva asenne taas on.. siihen en osaakkaan kunnolla vastata. :D - kätkäläinen ll
Mietintää.. kirjoitti:
Ai siis vahvan asenteen, luin väärin mutta kuitenkin puhuin terveestä itsetunnosta ja itsestään olevasta varmuudesta.
Ja vahva asenne taas on.. siihen en osaakkaan kunnolla vastata. :DNiin ihmisen fyysistä kuin henkistäkin kanttia voidaan vahvistaa vähä vähältä, vuosien ja vuosikymmenienkin työllä. Usein on väärä tilannearvio, ettei syntymässäsi saatua patakakkosta voisi petrata vahvemmaksi.
Olen itse tämän kokenut elämässäni todeksi. Sitä on väliin niin pohjilla siti vieläkin, että haalea vain tieto henkin kantin sirusesta auttaa yli pahan tilanteen. Olen hyvin epäesteettinen, ruma mies.
Keskellämme asuu myös viisaita ja armeliaita ihmisiä niin lapsiaas kuin kaikissa kaikenikäisissä, joille pintakiillon puute ole este ihmisläheiseen kommunikointiin.
- vaffojatyyppejä
Ihminen joka omaa vahvan asenteen on mielestäni sellainen, joka uskaltaa olla kuka on, välittämättä siitä, pitävätkö muut esim. hänen hiustensa väristä. Vahvan luonteen omaava ihminen on myös varma siitä, että tekee juuri niinkun tahtoo (en nyt tarkoita että olisi mitenkään itsepäinen) vahvoilla ihmisillä on kanttia ;)
- Katse ylemmäs!!!
Sellainen joka tuntee tekijänsä ja osaa olla kiitollinen tälle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614368KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1483139Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo472458Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?482370- 982025
- 241883
- 301606
- 231602
- 1531445
- 341233