Tuleeko jenkeissäkin kauniita ja rohkeita 2 jaksoa päivässä?
Kauniit ja rohkeat kysymys
8
337
Vastaukset
- netissä katsova
Ei tule. Niin jenkeissä kuin muissakin maissa jaksoja näytetään yksi kerrallaan. Maikkarin ohjelmapolitiikka on omanlaisensa. Sen sijaan että voisimme katsoa jakso kerrallaan koko ajan, ohjelmaa ajetaan ulos kaksin kappalein ja sit pidetään pitkä tauko.
- I liv in Deutsh
Saksassakin on oma ohjelmapolitiikkansa. Arkipäivisin näytetään yksi jakso päivässä ja sitten pienenä boonuksena näytetään lauantaisin 5 jaksoa putkeen. Nämä siis eivät ole uusintoja vaan uusia jaksoja mitä lauantaisin tulee. Täällä jaksot ovat vuodelta 2008.
- enää yksi jakso/pvä
Nythän meillä ei nähdä enää, ainakin toistaiseksi, yksi jakso päivässä. Olemme enää vain noin 100 jaksoa jäljellä, niin siksi näin. Vältytään pitemmältä tauolta kun toimitaan näin.
- tälläst aas
Ei auta. Jaksoja aletaan karsimaan jo nyt, mutta kun kysyin maikkarin katsojapalvelusta niin kertoivat että valitettavasti Boldis jää taas tauolle tammikuun 17. päivä. Palaa ohjelmistoon syksyllä 2014. Tilalla nähdään Tunteita ja tuoksuja.
- MSM83
Vittu, voisi laittaa tauolle vasta kesäajan alkaessa. Ulkona ei voi talvella tehdä oikein mitään ja keväällä taas saisi lisä työaikaa 19 asti. Talvella sarjojen tauolle meno on perseestä.
- ei oo ei tuu
No sarjaa voi näytää vain jos sitä on tehtynä.
- boldis fani
"Ei auta. Jaksoja aletaan karsimaan jo nyt, mutta kun kysyin maikkarin katsojapalvelusta niin kertoivat että valitettavasti Boldis jää taas tauolle tammikuun 17. päivä. Palaa ohjelmistoon syksyllä 2014."
Mitä sinä valehtelet? Tv-opas.com näyttää että 17.1. EI tule jaksoa, mutta kyllä taas sitten maanantaina 20.1 tulee ihan normaalisti klo.17.25. ja T&T omalla paikallaan klo.9.50. Joten älä valehtele jos et tiedä totuutta! - Maikkari--
Ei tollaista kukaan valehtele. Syyllinen löytyy varmaan Maikkarin päästä. Ovat taas tehneet muutoksia ohjelmakarttaansa!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persuja ei aluevaltuustoissa näy
Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.743860Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni
Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j933251Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin1162547Mikä ihme teitä savolaisia tuossa
p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa.191720Laita tunniste josta kaivattusi tietää sun kirjoittavan täällä
Joku yksilöity yhteinen juttu joka on sun ja kaivattusi välillä. Tuntomerkkinä esim. punainen pipopää, tonttu-ukko tai m751516Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.1261441- 991393
Varusmiehen kuolema
Ei ollut vahinko, ei aiheuttanut vaaraa muille, eikä ollut rikos, mitä jää jäljelle? Oliko kyseessä oman käden kautta lä671387- 551103
Huippu, kaupunki ostaa hotellin
Hyvä juttu meillä on oma hotelli iloitsi Pirtihirmukin. Nyt vaan rekryt päälle ja uusi henkilökunta. Tarvitaan tekijöitä581083