AKT jotenkin noin

3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Timo kieltäytyi Hilkan ehdotuksista.
Jos pitää paikkansa heidän kertomuksensa.

SDP kansanedustajan puolison avuilla päässyt kouluttamaton Hilkka lienee ollut oloitteen tekijä AKT puheenjohtajalle seksisuhteeseen.
Sieltäkin olisi siivu sitten tullut lisää.

Naiset on melko kiipelijöitä kun ylempiä johtohenkilöitä kyseessä.

Eipähän ensikerta ole moiseen, eikä viimeinen.

Episodi jatkuu pitkään.

Äänestä
  • Tutkinta ja käräjöinti loppuu tuohon kyrvänkerjuujeen. ATK maksaa Hilkan käräjöinnin, sillä eihän Ahteet mitään ole koskaan itse maksaneet, vaan aina loisineet työtekijöiden selkänahassa.

    Ja tietenkin Räty todettaneen varattomaksi, ja yhteiskunta maksaa hänen asianajopalkkionsa.
    Eihän tuollaisesta voi tulla mikään muu, kuin ns. nahkapäätös. Johan tuo oli nautettavaa politikointia Hilkka Ahteen puolelta alusta asti, että pääsisi sääliäänillä eduskuntaan loisimaan, ja hankkimaan itselleen kenties oikein ministerieläkettä.

    Ei oikeus ottane tuollaisia asioita edes käsittelyyn, kun siihen on aivan mahdotonta saada todisteita, jos Hilkka Ahde ei myönnä noin toimineen.
    Ja ei taatusti myönnä, vaan naamansa on seuraavissa eduskuntavaaleissa sdp:n listalla . Noinhan nuo ammattimaiset yhteiskuntarosvot toimivat, kun on iso mafioosojen kaltainen ryhmittymä takana. Oikeilta työläisiltä keräävät varat, ja nuo hölmöt vielä luulevat, että heidän etujansakin ajetaan jotenkin.
    Ja paskat, kaikki neuvottelijat ovat samaa ketkulaumaa, jotka yrittävät antaa työläisille vain ja ainoastaan mahdollisiman vähän.
    Kyllä ne suurrosvopäälliköt ovat maamme päättäjien ylimmissä kerroksissa, ja työläisiä pidetään mahdollisimman halpoina orjina.
    Ei maassamme mitään työttömyyttä olis jos tasapuolisesti jaettaisiin mitä jaettavaa aikaan saadaan, ja takuulla syntyisi uuusia työpaikkojakin.
    Miten sitä persaukisena kukaan mitään uutta innovaatiotaan, tai ideaansa pystyy edes tuote asteelle suunnittelemaan, kun kaikki raha menee siihen, että saisi jotenkin jokapäiväisen leipäpalensa.

    Nyt pitäis putsata pois yhteiskuntaamme rasittamasta nuo poliittiset elätit, joita on joka helkutin paikassa vain jollain tyhjänpäiväisellä nimikkeellä loisimassa helvetinmoisella palkalla.
    Ei ne mitään tuota veroinakaan, kun yhteiskunta ja tavallinen työläinen joutuu niiden verotkin maksamaan. Eli aivan pelkkiä yhteiskuntaloisia ovatten suurinosa.
    Kyllähän virkamiehiä tietenkin pitää olla, mutta ei julupliut nyt jokapuolueella pidä olla hesassakin oma kaupunginjohtajansa, joka vielä sitten kerkeää suhmuroimaan itselleen lisäliksaa joistakin ekäkeyhtiöistäkin, sun muista paikoista.

    Eli mätä on nykyhallintosysteemimme jokakulmalta katsottuna.
    Puhutaan korkeakoulutuksen saneiden suuresta työttömyydestä, mutta miten ne voivat mitään työtä edes saada, kun poliittisella jäsenkirjalla viedään heidän työnsä, ja vieläpä ilman koulutusta. Eli siltäkin osalta tulee sitten sutta ja sekunda jatkuvasti, kun kyvyt eivät riitä hoitamaan hommiaan asianmukaisesti.

    Niin ja kun nuo poliittiset rosvot kahmivat noita hommeleita vielä kasapäiten itselleen, joista sitten ei mikän tule kunnolla hoidetuksi.

    Ei ole mikään ihme, että kun jotain asiaa udellaan eduskunnasta, niin aina pitää ensin perustaa asiantuntijaryhmä, voihan vitalis. mitä helkuttia varten tuonne edes mitään kansaedustajia sitten valitaan, kun ne eivät mitään päätöksiäkään pysty tekemään.
    Puolet voi eduskunnastakin poistaa nyt alkuunsa.
    Eli ainut syy maamme kurjaan tilanteeseen, on kykenemätön hallintomme.

    Milloinka herranketkujen palkankorotuksista tai muista eduista on edes julkisuudessa neuvoteltu, saati että niitä edes julkisuuteen saatettaisiin?
    Eipä juurikaan koskaan, niistä vain päätetään siten ettää sinä saat senverran, kun minä hallintoneuvostossa niin sinulle ehdotan, ja sinä sitten ehdotat minulle vuorostasi tämänverran... jotensakin noin....

    Äänestä

melkoisia ketkeleita nuo demarit.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hilkka & Timo kirjoitti:

http://www.youtube.com/watch?v=tdIzoRh-ZR4

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu