Profetia palkanmaksusta.

Olemme sen ajan kynnyksellä jossa palkanmaksu alkaa. Jokainen saa tekojensa mukaan. Vanhurskaat saavat vanhurskautensa mukaan ja paha tulee myös saamaan palkkansa. Jumala maksaa jokaiselle suoraan käteen palkkansa(Jesaja: mustaakseni 62) , eikä siihen pääse verottaja väliin eikä myöskään sitä nimitetä harmaataloudeksi.
7113
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Aika hyvä! Amen!
Tule Herra Jeesus!

Äänestä

Niin, vielä huomasin heti erään pikkasian:

Lehdet ovat pullollaan vanhoja ratkeamaisillaan olevia skandaaleja, sekä yhtäkkiä puun takaa tulleita uusia, esim poliisipäällikkö Aarnio ja Kevan Ailus sekä sokerina pohjalla vuosia junnannut 2006 Ulvilan juttu, jossa lapset alkoivat tuoda totuuden esille. Aika huisaa kun paha ja kierouden tekijät ovat alkaneet saada palkkansa, kuten aloittaja totesikin. Edellä mainituista muutama on vain osa meneillään olevista jutuista jotka ovat selvinneet, selviämässä ja varmaan tulee selville ihan kohta.

Odotan innolla vielä suurempia uutisia, jotta pahuus oikeasti, varsinkin täällä Suomessa saisi siipeensä ja salatut rötökset paljastuisivat.

Äänestä

Hyvä Jarmo. Koko ajan paljastuu. Ministerien eroja vallan, kansanedustajat käräjillä jne. On tullut se aika. Lahjuksia on maksettu ja niitä on otettu vastaan. Finnairin ent. johtajan asuntokaupat. Niistäkö sitten erosi johtajuudestaankin?

Äänestä
  • Juu, olen pannut merkille ja sinä puit sen sanoiksi täällä :) HYVÄ!

    Olen itsekin joutunut monesti järkyttävien valheiden ja taustakuvioiden viidakkoon ja näen ihmisten sallivan itselleen epärehellisyyden jopa kirkkain silmin itseään hyvin suoraselkäisenä pitäen. Se on jotenkin niin paradoksaalista ja kauheaa katsottavaa.

    Ahneus on tietysti se perisynti, jonka takia ryhdytään tavoittelemaan sellaista jota ei ole ansaiinut tai ei edes itselle kuulu. Mutta nyt olen onnistunut näkemään valehtelua jo asioista joissa ei tarvitse valehdella ja se on outoa. Toki siinäkin haetaan jotain sensaatiota ja jonkinlaista hyväksyntää.

    Sen sijaan suuret tekijät, kuten suuret johtajat, joilla on taustallaan muita yhteiskunnallisia vaikuttajia, saattavat saada niin tähtitieteellisiä summia vain allekirjoituksestaan, että se panee ne tekemään melkein mitä tahansa. He myyvät sielunsa ja mummonsakin sielun kaupan päälle. Nämä konnat olisi hyvä että heidät joku vihdoin paljastaa.

    Kyllähän ihmiset hakevat itsensä monen hyväntekijämaineen taakse, jotta voivat pitää peliään pystyssä. Paras varmaan oli juuri Jari Aarnion tapaus, jossa voitiin jopa pestä laitonta rahaa, koska tutkijat ovat lähimpiä työtovereita.
    Myös kaikenlaisten seurakuntien ja kirkkojen virkoihin saattaa kätkeytyä.

    Jotenkin on ollut koko viimeiset 7-8 vuotta tuo Ulvilan murhatapaus sellaisen rikosesikuvan roolissa, jossa surusilmäinen ja kiltinnäköinen sekä pullantuoksuinen ja lapsiaan rakastava äiti voisi ollakin mitä kylmäverisin ja laskelmoivin murhaaja täydessä harminnassa ja ymmärryksessä. Olen ajatellut että tässä murhassa on jotain profetaalista, jonka mukana ratkeaa paljon muutakin. Monesti ensimmäinen intuitio osoittautuu oikeaksi. Mutta tällainen mieli minulle tuli kun sitä alettiin tosissaan selvittää.

    Äänestä

Ja vielä kun palestiinalaisille saadaan oikeutta niin AVOT!
:D

Äänestä
  • Palestiinalaisilla on jo oikeus pitää jihadia ja kumarrella mekkaa kohti, sekä saavat ihan vapaasti ammuskella raketteja Israeliin, tappaa satunnaisia israelilaisia, on ne sitten aikuisia, lapsia, miehiä tai naisia. He saavat tehdä just niinkuin haluavat.

    Mutta tuppaa olemaan niin, että tekijä vastaa myös seurauksistaan.

    Äänestä

Saahan ne oikeutta sitten kun vedät luusi sinne ja alat pyllistelemään ainaski viisi x päivässä ja väliajat vartioit rajoja. Kuka sinne sitten uskaltaa tulla sua pelotteleen.
Hyötyy koko lähi-itä sinusta.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


................ kirjoitti:

Olemme sen ajan kynnyksellä jossa palkanmaksu alkaa. Jokainen saa tekojensa mukaan. Vanhurskaat saavat vanhurskautensa mukaan ja paha tulee myös saamaan palkkansa. Jumala maksaa jokaiselle suoraan käteen palkkansa(Jesaja: mustaakseni 62) , eikä siihen pääse verottaja väliin eikä myöskään sitä nimitetä harmaataloudeksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu