Pitääkö kerätä Merville rahaa?

Iltalehdessä Merviä huolestutti matkanteko Mattia
katsomaan kun siirto Kylmäkoskelle tapahtuu. Kun
hänellä ei ole ajokorttia ja matkakin on 50 kilsaa.Pitääkö suomen kansan alkaa keräämään
Merville matkarahoja ja missä ovatkaan kuuluisat
Tapolan rahat?
161955
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Ei mitään keräyksiä kannata järjestää, eihän Mervi kykene kulkemaan julkisilla.

Äänestä
  • Voi voi, nyt Nykaesen nuori ja freesi rouva joutuu yksinään nautiskelemaan kotonaan mustaa makkaraa.

    Äänestä

Isäntä kun potkaisi tyhjää muutama vuosi sitten, niin Mervin osuus oli testamentattu suoraan Mervin kahdelle aikuiselle lapselle. Mervi ei ole siinä mielenterveydellisessä kunnossa, että kykenisi huolehtimaan suurista rahoista.

50 kilsaa pystyy liftaamaan ihan kohtuullisessa ajassa, jos ei oo varaa maksaa linja-autokyytiä tai edestakaista junamatkaa. Taksi tulee kyllä kalliiksi, mutta se vie kotiovelta linnanportille ja takaisin.

Äänestä
  • eikös sitä vois joku toimittaja kuljetella edestakaisin,sais juttuja siinä samalla?

    Äänestä

  • muu kirjoitti:

    eikös sitä vois joku toimittaja kuljetella edestakaisin,sais juttuja siinä samalla?

    Kyllä S. Yliluoma tai J-V. Jokinen (IL) kyydit Merville tarjoavat että kansan loppumaton tiedonjano tämän meidän ikioman kuningasparin edesottamuksista saadaan sammutettua.

    Aivan kuten tähänkin asti; muistaako kukaan sellaista viikkoa tänä vuonna milloin M&M eivät olisi olleet kertaakaan IL:n lööpissä ?

    Ei auta vaikka sankari itse ei pääsisi tuntojaan toimittajalle tilittämään muurien sisältä, kyllä viehko nuorikko meidät pitää ajan tasalla...

    Äänestä

Jättäköön muutaman dokaus illan väliin, eikä sille liikunta tekis yhtään pahaa, menkööt kävellen

Äänestä
  • Huvittavia juttuja!
    Onhan niitten pihassa monta autoa. Kaipa se Mervi nyt jonkun ystävänsä/ tuttavansa saa kuskiksi...Eikä se Mervi mikään köyhä ole.

    Älkää uskoko kaikkia juttuja. Ei tuollaisia ok-taloa persaukiset pidä ja niiden kunnostusmaksuja maksele. Hah!

    Äänestä

Silloin kun aviomiehesi kipeimmin tarvitsisi apuasi ja tukeasi tuoreena aviovaimonakin:) niin mitä teet, haet yksipuolista avioeroa!!!Kiva sinne linnaankin on varmaan vierailija saada jos Matti vielä jopa rakastaa sinua.
Vai onko sittenkin kivempi elää vain hyviä päiviä.
Olen kyllä valmis antamaan Merville matkakassakeräykseen osuuteni, syön vaikka mustaamakkaraa vähemmän.

Äänestä

Tekisi Mervinkin ulkomuodolle ihan hyvää vaikka pyöräillä tuollaset matkat. Mervi ei fillaria arvatenkaan omista, joten sitä varten voitaisiin järjestää keräys.

Äänestä
  • täytyypä katsoa.saattaapi jo puheista päätellä millainen "järjenjättiläinen" meillä lööppikuningattarena onkaan.

    Äänestä

  • Mervi ei ole ennen telkussa esiintynyt joten tämä on eka kerta kun kuullaan Mervin ääntä...

    Äänestä

Niin eihän Mervillä olekaan kuin miljoona euroa. Ei se riitä.

Äänestä
  • Mä voisin ottaa ne keräysrahat, jookos:)

    Äänestä

  • Beibi kirjoitti:

    Mä voisin ottaa ne keräysrahat, jookos:)

    Ei päässyt tälläkertaa telkkariin asti,perjantaipullo oli vahvempi?

    Äänestä

  • Tenu kirjoitti:

    Ei päässyt tälläkertaa telkkariin asti,perjantaipullo oli vahvempi?

    kävipä mielessä ihan sama asia, olis tullu pienessä kännissä, ei olis ollu estoja, tiedä mitä olis tapahtunu

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Köyhyys ei naurata kirjoitti:

Iltalehdessä Merviä huolestutti matkanteko Mattia
katsomaan kun siirto Kylmäkoskelle tapahtuu. Kun
hänellä ei ole ajokorttia ja matkakin on 50 kilsaa.Pitääkö suomen kansan alkaa keräämään
Merville matkarahoja ja missä ovatkaan kuuluisat
Tapolan rahat?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu