Mitä mieltä herra Dr.Owuorista ?

Joopajoo

Mitä mieltä olette tästä saarnaajasta Dr.Owuorista ?

Itse en oikein osaa sanoa mutta hänessä on kyllä hyviä aineksia mutta jotenkin oudolta tuntuu ?

Ja sitten tuo pilvi joka oli siellä kokouksessa niin e i siitä ole sitten videota pelkkää kuvaa vain ..?

Olittekos hänen tilaisuuksissa Suomessa ?

Mitä mieltä..?

8

267

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tavallinen kristitty

      En ole tätä saarnaajaa kuunnellut.

      Kommentoisin tuota ylöstempausta. Se on kokonaan uusi keksintö. Se loi 1830-luvulla lahkolainen John Nelson Darby. Ei uskomisen arvoinen asia.

      Perinteisessä kristinuskossa uskotaan Jeesuksen toiseen tulemukseen ja viimeiseen tuomioon, jotka tapahtuvat heti peräkkäin.

    • hyväopetuskirjoitus

      Netiltä löytyi todella valaiseva kirjoitus Dr.Owuorista. - Kenialaisen pastorin ajatuksia myös otettu opetuskirjoitukseen mukaan. Hyvä!!
      Ainakin mulle kirjoitus valaisi Owuorin toiminnasta tärkeää huomioitavaa.

    • riips raaps

      Hiukan outoa opetusta ajoittain, mutta pääasiassa hyvää. Ei mielistele, vaan antaa katkuisten parannussaarnojen palaa täysillä.

      Miinusta ulkoasu. Voisi siistiä tärisevän parranreuhun ja pitää sopivan kokoisia takkeja :) No olen varmaan liian vanhanaikainen, kun iäkäs olenkin.

    • Ero Maan
    • petosta

      Pari hänen opetustaan olen kuunnellut ja katsonut videon (ampumista) ja heti tuli outo ja epäilevä tunne. Jutut olivat osin sitä tasoa ettei Raamatusta löydy kaikkeen perustetta.

      Käväisin äsken African Eye -lehden sivustolla ja epäilykseni saivat vahvistusta. Mieshän pistää dollareita haisemaan ja missään en huomannut hänen mainostettua nöyryyttään. Enempää en viitsi aikaani hänen jutuilleen tuhlata siis tuhlata. En käsitä kun monet Suomessa ovat hänen lumoissa.

    • Ei ole mitään hyvää

      Ihmisen itsensä korottamista.

      On palkannut mainostajia, joiden tehtävänä on kokouksissa ylistää profeetan mahtavuutta. He kertovat suuria juttuja, miten profeetta on korkeasti oppinut ja mahtava mies sekä näyttävät savujuovaa, joka tulee taivaasta profeetan tilaisuuteen. Näiden ylistyspuheiden jälkeen astuu esiin profeetta itse naama hyvin huomattavassa itsetyytyväisyyden hymyssä.

    • Toimenkuva = näky

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko tyytyväinen viime tapaamiseemme?

      Vai toivoitko sen menevän toisella tavalla? Miten?
      Ikävä
      72
      3043
    2. Nyt se sit loppuu

      Et ei enää nähdä ja yhteyttä pidetä.
      Ikävä
      55
      2685
    3. Kuoleman pelko katosi

      Olen pelännyt koko elämän ajan kuolemaa mutta yhtäkkiä kun hindut paljastivat totuuksia uskonnoista noin aloin yhtäkkiä
      Hindulaisuus
      432
      2295
    4. Viikonloppu terveiset kaivatulle

      tähän alas ⬇️⬇️⬇️
      Ikävä
      79
      2178
    5. Jos sitä keittelis teetä

      Ja miettis mitä mies siellä jossain touhuilee... ☕️
      Ikävä
      95
      1976
    6. Myötähäpeä kun näkee sut,

      tekisit jotain ittelles. Ihan hyvällä tämä!
      Ikävä
      36
      1803
    7. Huomenta ........

      Huomenta 💗 Tiedän, että tuntuisit hyvälle.
      Ikävä
      12
      1566
    8. Kuhmolainen on selvästi kepun lehti

      Kuhmolaise etukannessa oli Kuva kun Jaskalle annettiin karhu patsas.mutta kukmolaislehti oli niin kepulainen että Jaskan
      Kuhmo
      17
      1527
    9. Ei mun tunteet

      ole mihinkään kadonnut. Enkä mä sua inhoa tai ole kyllästynyt. Mä ymmärsin, ettet ole kiinnostunut minusta, ainakaan sil
      Ikävä
      30
      1360
    10. Mitä nämä palautteet palstalla ovat?

      Joku uusi toimintatapa rohkaista kirjoittajia vai mistä on kyse?
      Ikävä
      29
      1329
    Aihe