The Democratic Republic of the Congo, and the east of the country in particular, has been described as the "rape capital of the world" and the prevalence and intensity of all forms of sexual violence has been described as the worst in the world
http://yle.fi/uutiset/kongossa_raiskataan_1_100_naista_joka_paiva/5357804
"Seksuaalinen väkivalta on järkyttävän yleistä Kongon demokraattisessa tasavallassa. Yli 400 000 naista raiskattiin 12 kuukauden aikana vuosina 2006 - 2007, eikä raiskausten määrä ole vähentynyt tämän jälkeenkään, kertoo tuore tutkimus."
http://www.verkkouutiset.fi/kotimaa/kongolaiset_suomeen-12010
http://yle.fi/uutiset/kongossa_raiskataan_1_100_naista_joka_paiva/5357804
"Seksuaalinen väkivalta on järkyttävän yleistä Kongon demokraattisessa tasavallassa. Yli 400 000 naista raiskattiin 12 kuukauden aikana vuosina 2006 - 2007, eikä raiskausten määrä ole vähentynyt tämän jälkeenkään, kertoo tuore tutkimus."
http://www.verkkouutiset.fi/kotimaa/kongolaiset_suomeen-12010
Vastaukset 10
Vanhimmat
Kongolaiset A) Paiskivat töitä B) Osaavat valmiiksi yleensä ainakin 2 kieltä (yleensä ranskaa ja jotain muuta) ja ovat valmiita oppimaan ja integroitumaan C) Inhoavat somppeja sydämmensä pohjasta D) Monella sotilas taustaa, ovat kurin alaisia eivätkä taipuvaisia vetelehtimiseen. Sota on julmaa ja ratsuväki raakaa siittä nuo tilastot. Sata kertaa parempaa väkeä kuin somalit.
Eipä nyt olla mulkvistejä joka asian suhteen. Tänne tarvitaan tuota diversiteettiä afrikkalaistenkin suhteen ettei meille jää pelkästään Afrikansarven Pekkaa käsitäyteen. Paras tapa kamppailla vieraslajin haitta ilmiöitä vastaan on toteuttaa se toisen vieraslajin kautta.
Kongolaiset eivät ole vastaus. On kokemusta, ja pahempia naapureita ei taida löytyä. Sain jopa tappouhkauksia, kun menin keskellä yötä soittaman ovikelloa että eikö sen eukon woodoo-ulinat voisi loppua, heidän omien lastensakin takia, ja etnomusiikkikin pienemmälle?!
Vuoden jouduin kitumaan kunnes saatiin häädettyä taloyhtiöistä.
Eukko mm. pesi mattoja pyykkikoneessa, joka hajosikin jossakin vaiheessa. Olivat täysin epäsosiaalisia, heidän kanssaan ei pystynyt keskustelemaan mistään järkevästi.
Muistan lukeneeni, että Kongolaisilla miehillä on maailman suurimmat penikset.
Oliko lukemassasi tietoa siitä, millaiset vaginat kongolaisilla naisilla on? Tuntuisi luontevalta, että nekin ovat maailman suurimmat.
Mulle tuli asiakkaaksi kongolainen nainen joka valitti tavaraansa. Käskin riisuutumaan jolloin edessäni näkyi mahdoton pesuvadinkokoinen tavara. Toikaisin että onpa iso vagina onpa iso vagina, jolloin nainen suutttui ja sanoi . Kyllä se tiedetään ei sitä tarvitse toistella. Vastasin. En sanonut kun kerran ,kaiku vastasi.
Suomi on pimeyden voimien ja pahuuden vallassa. Hirveitä petoja raahataan tänne riistämään rehellisiä kristillisen kasvatuksen saaneita toisen posken kääntäjiä.
Ei enää saa arvostusta isänmaa
kun vääryys ja pahuus täällä vallan saa.
Ei saa puolustautua orja
eikä neito norja.
Nuoren miehen kuuluu kuolla.
Vanhatkin saa mamu nuolla.
Nämä Kongolaiset ovat ainakin Keskustan Juha Sipilän mieleen. Suomen piikukylät pitäisi täyttää juuri näillä.
Joo, eiköhän nuo tilastot anna vihjettä että kyseessä on jo geneettinenkin probleema. Afrikan viidakoissa ja savanneilla on heimoja, jotka ovat muhineet keskenään aika pienissä ympyröissä vuosimiljoonan.
Jos suomalaismiehet olisivat tuollaisia, niin kukaan ei voi kuvitellakaan sitä ivaaa, ilkkumista, hälyä ja haukkumista (ihan aiheestakin silloin), mikä euroopassa olisi suomalaismiehiä vastaan.
Parhaillaankin suomalaisia haukutaan perusteetta junteiksi ym: vaikka olemme koulutetuinta ja sivistyneemmästä pästä oleva kansa.
Esim. Yhdysvalloissa kansa on mielestäni paljon sivistymättömämpää, jos tarkkaillaan eri vähemmistöjä ja osaa siitä valkoisestakin väestöstä.
Toimin monikulttuurikoordinaattorina vastaanottokeskuksessa ja minusta on ihanaa saada lisää tummia miehiä Suomeen! Ihanan villejä ovat sängyssä ja kestävyyttä riittää.
Eilen juuri oli Pudasjärven kunnanjohtaja Kaarina Daavittila telkkarissa ihmettelemässä, että kuinka vaan toiset kunnat ottaa noita hyödylisiä pakolaisia, ja toiset ei sitten ota.
http://www.pudasjarvi.fi/kaupunki-info/paatoksenteko/kaupunginjohtaja
Pudasjärvellä itsellään on näpissä toistasataa Kongon mustaa, jotka ei osaa edes lukea, ei pärjää ulkotöissä pakkasessa. Eikä ole mitään hommia Pudasjärvellä heille, eikä edes kunnan omillekaan asukkaille tarjota.
Silti Kepulainen Daavittila suunnittelee "kunnan etujen mukaisesti" hamuavansa lisää 2-vuotisella valtion rahalla elätettäviä Kongon asukkaita.
Tuonne Oulusta 80 km pohjoiseen sijaitsevaan pohjoiseen paratiisiin ja yrittämisen ja työpaikkojen tehokuntaan.