Venäjää tutkimaan

- vielä ehtii
- hyvässä seurassa

http://www.kaapeli.fi/svs/

Kummitteleekohan ne Stalinin vainoissa tapetut kanavan kaivajat, jokilaivoilla?Uskaltaako lähteä? Miten Neuvostotiede siirtää meidät ajassa taaksepäin- entisiin parempiin aikoihin?
Vai onko tämä Suomi - Venäjä sivusto muistona "pysähtyneisyyden" ajoista?

Millä haulla pääsee parempiin päiviin?
Venäjä-info?

(lisää HU-HAA:ta palstalle)

Onko mahdollista saada iki-ihanat jokilaivat risteämään myös Pohjanmaan joissa? Matkan aloitus Töysästä? Kaikki työläiset mukaan ja matkaan!
654
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Hienoista edistystä sinulla. Suomi Venäjä seuran sivut on ihan oikea osoite aloittaa tutustuminen Venäjään, rohkeasti mukaan vain. Ei monet muutkaan tiedä aloittaessaan paljonkaan mutta lopulta ovat innolla mukana.

Äänestä
  • Kai huomasit, että linkitetty sivu oli vuodelta 2007, ja ajankohtaisempaa sivua ei löydy (404)
    Ole Nyt Sinä edes Sen verran mukana näissä yhdensortin uskovaisten seuroissa, että saa vihjaistua puuhamie...-naisille! nettisivujen päivittämisestä: Amen.

    Äänestä

Stalinin ja Zhukovin nerokkuus pelasti maailman.Onhan Eurooppa täällä on nauttinut rauhan aikaa jo seisemättäkymmentä vuotta - pitempään kuin koskaan historiassa autonomian aikaa lukuunottamatta. Vaikka kapitalisteilla ja natseilla ei sodan lietsonnassa ole yritystä puuttunut.

Äänestä
  • Miksi omat antoivat sen nero-Stalinin sitten kuolla kusilammikoonsa 1953? Älä naurata, NL / Venäjä se vasta on osannutkin uhkailla. Savijalkahoureensa suuresta proletariaatin paratiisista perustui vain omien ja muiden terrorisointiin.

    Äänestä

  • Oikeistolainen kirjoitti:

    Miksi omat antoivat sen nero-Stalinin sitten kuolla kusilammikoonsa 1953? Älä naurata, NL / Venäjä se vasta on osannutkin uhkailla. Savijalkahoureensa suuresta proletariaatin paratiisista perustui vain omien ja muiden terrorisointiin.

    Minulla on sellainen teoria, että Stalinilla sattui olemaan eteisvartiossa sellainen vartija, joka oli ujonpuoleinen poikamies, eikä ikinä ollut päässyt SUUTELEMAAN tyttöä/naista.


    Suusta suuhun tekohengitys (venäläiseen tapaan)...

    http://www.thetemplateoftime.com/blog/2012/01/31/national-interests-make-strange-bedfellows/

    ... olisi mahdollisesti jatkanut Stalinin eloa ainakin puolella vuodella.

    Mutta kun kaikki olivat tottuneet olemaan hiljaa ... niin kuin suomalaiset sanovat: "kuin kusi sukassa" ... maista apua ei Stalinille vartiomieheltä tullut.

    Taivallista apua ei kai oltu pakanallisessa Neuvostoliitossa riittävästi rukoiltu ja itse Perkele oli kai katsonut Stalin pahimmaksi kilpailijakseen. Siis kuolkoon pois. Ja niin kävikin .... ja hyvä niin!

    Äänestä

Miksi etsit väärästä osoitteesta tietoja?
Tuohan on kaapelin osoite.

Tässä oikea osoite.

http://www.venajaseura.com/

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Se Avarakatseinen kirjoitti:

- vielä ehtii
- hyvässä seurassa

http://www.kaapeli.fi/svs/

Kummitteleekohan ne Stalinin vainoissa tapetut kanavan kaivajat, jokilaivoilla?Uskaltaako lähteä? Miten Neuvostotiede siirtää meidät ajassa taaksepäin- entisiin parempiin aikoihin?
Vai onko tämä Suomi - Venäjä sivusto muistona "pysähtyneisyyden" ajoista?

Millä haulla pääsee parempiin päiviin?
Venäjä-info?

(lisää HU-HAA:ta palstalle)

Onko mahdollista saada iki-ihanat jokilaivat risteämään myös Pohjanmaan joissa? Matkan aloitus Töysästä? Kaikki työläiset mukaan ja matkaan!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu