muka rallikansaa,ja VITUT kuppari,etana,nilviäinen,nysvä,takiainen ,mistä vitusta näitä sikiää ,pelkkää tuskaa liikkua nykyisin millä väylällä tahansa ,aina joku on jaloissa vaikka ajaisin soratietäkin niin joku perkele tulee lantapatterin takaa eteen,.
toista oli ennen vanhaan 70-luvullakin kuoli yli 1000 vuodessa,sai vetää sen mitä pääsi,nyt te nysvät kuppaatte 40-50 kyläteillä tien tukkeena .
itse yritän mennä liikenteeseen asenteella ,ralliahan tänne on tultu ajamaan, tie kuin tie niin mahdollisen liukkaasti etenen.
eli käyttäkää julkisia tai pysykää kotona !!!
suomalaiset autoilijat
16
171
Vastaukset
- Vruuuuuuummmm
Olitko edes syntynyt 70-luvulla? 80? 90-luvulla? Vai vieläkö ajat autoa pleikkarilla?
Joo tuo on ensimmäinen havainto mikä on meille tulleilla vierasmaalaisilla autoilijoilla, että meillä ajetaan oudon hiljaa. Ensimmäinen tai toinen on heillä, että miksi ajovalot ovat päivällä käytössä.
- Kysy heiltä oikeasti
autoilija kirjoitti:
Joo tuo on ensimmäinen havainto mikä on meille tulleilla vierasmaalaisilla autoilijoilla, että meillä ajetaan oudon hiljaa. Ensimmäinen tai toinen on heillä, että miksi ajovalot ovat päivällä käytössä.
Paitsi kun keskustelee heidän kanssaan niin he kertovat, että ensimmäinen havainto on huonoimpien autoilijoiden agressiivisuus ja yhteistyökyvyn puute.
- Ulkomaalaisetkin ymmärtä
autoilija kirjoitti:
Joo tuo on ensimmäinen havainto mikä on meille tulleilla vierasmaalaisilla autoilijoilla, että meillä ajetaan oudon hiljaa. Ensimmäinen tai toinen on heillä, että miksi ajovalot ovat päivällä käytössä.
Minulle muutamat ulkomaalaiset ovat todenneet että Suomessa on näköjään oivallettu se että valot päällä ajava auto on AINA muiden paremmin havaittavissa kuin ilman valoja ajava. Myös kirkkaana päivänä. Täällä on ymmärretty sekin ettei ajovalojen ainoa tehtävä ole näyttää tietä eteenpäin että pysyy tiellä. Samat ulkomaalaiset kertoivat että juuri missään muussa maassa ei turvallisuuteen liikenteessä kiinnitetä niin paljon huomiota kuin täällä ja se näkyy kolaritilastoissa.
- vaipan vaihtoon
äpärä,kuule somalin nussija ,oon syntynyt tänne pohjolaan kaahamaan,en elätiks.
11- Vaipat&ripulit
Alkeellisin kirjoitustaito sinulta ainakin puuttuu. Lisäksi joku vaippafetissi sulla selvästi on.
- Juho vaari
Ajaako joku rallia yleisillä teillä?
- minä
!
- Keskeltä ohi
En käytä julkisia enkä pysy kotona.
- Usko Pois
Harrasta joskus seksiä jonkun muunkin kuin itsesi kanssa niin helpottaa.
- sadddddddd
huutonaurua
- mitä uudempi
auto sen nysvempi kuski,vai laittaako ne liimaa renkaisiin nykyään,hermot aivan riekaleena tänäänkin ,rajotus 80 kymppiä ni ne ajaa 50 kymppiä ja viereinen kävelytie tukossa ,sieltä oisin menny ohi mutt kun mummot laahusti binkoon ni jäi haavees ,siinä meni pohja-aika sillekkin tielle ,voi vittujen kevät teitä etanan-jatkeita !!!
- Mikä on binko???
Liikenteestä väität jotain tietäväsi mutta alkeellisin kirjoitustaito on kokonaan jäänyt oppimatta!!
- jatkoa vaan sinulle
Älä sitten heti riko Plasto-Volvoasi, vai oletkos ollut niin kiltti että iskäsi sinulle sellaisen joululahjaksi ostaa.
- 9+1
Mikä on binko??? kirjoitti:
Liikenteestä väität jotain tietäväsi mutta alkeellisin kirjoitustaito on kokonaan jäänyt oppimatta!!
Joo, jo ala-asteella nukkunut äidinkielen tunneilla, kun ei edes välimerkkien käyttöä hallitse.
Huolestuttavaa tämä nykysuuntaus, kun ei edes alkeellisimmat asiat ole ihmisllä hallussa ja silti tuolla liikenteessä painetaan muiden joukossa.
- ---
sunnuntaiautoilijat on perseestä!!! huomaa kyllä kun työmatkaliikenne menee 80 kuudenkympin alueella mutta tuut viikonlppuna niin painetaan 40-50 samalla tiellä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Rasismia kaikkialla näkevät ovat Suomen tyhmimpiä ihmisiä
ja monillahan kuluu myös mielialalääkkeitä, eli päässä on ongelmia. Mutta he eivät tajua kuinka paljon ja ihan todellis4247344Ei kahta sanaa etteikö Petteri Orpo hyväksy rasismia
Koska jatkaa hallituksessa rasistisen perussuomalaisiksi itseään kutsuvan puolueen kanssa. Se on Petteri Orpon arvomaai926126Mitkäs nuorisoporukat ovat toisia nuoria ryöstelleet (selvää rassismia)
No poliisi kertoo, että maahanmuuttajataustaisia ovat, ja isot porukat sillä yhden suomalaisen uhrin kimpussa on ollut j2075602Pitkän linjan yritysjohtaja: Suomen tapahtumat eivät ole Aasian kärkiuutinen
Viimeaikaista kohua on käytetty sisäpoliittisena lyömäaseena, Thomas Zilliacus sanoo. – Koska asiaa kuitenkin kommentoi894339Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"
jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r224253Nasima löi Jussille luun kurkkuun
Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse744086Demarit ovat oikeasti törppöjä eli heikkoälyisiä
ja todistavat sitä päivittäin täällä lapsellisilla jutuillaan. Kauheasti on hehkuttaneet kuinka demarien kannatus vaan673568Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun
ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta1073553HS 12/25 kysely: persut romahti, demarit raketoi
Kyyti on kylmää persuleirissä, saattaa vetää siellä silmätkin viirulleen. Sen sijaan SDP:n puoluetoimistolla voidaan pok773493Perussuomalaiset eivät harrasta maalittamista kuten vasemmisto
Huomaa tässä keinotekoisessa "rasismi"-kohussakin kuinka vasemmistolaiset maalittavat Perussuomalaisia. Me emme vastaava213474