Naapuri laittoi taas ne hirveet siniset valonauhat pihaansa palamaan. Semmoiset pitäisi lailla kieltää!
arrgh!!!
hälytysvalot
18115
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Sinua kiinnostaa siis naapurin piha enemmän kuin oma tontti tai oma elämä.
Minun ympäristössä on katuvaloja. Pitäisikö nekin kieltää erikoislakia hyväksi käyttäen? Turhaa tuhlata energiaa.
Kahdessa naapuri talon ikkunassa on joluluvaloja. Niistä toisesta en tykkää ollenkaan, ovat imelät. Käynkö huomauttamassa :)
Kyllä niihin tottuu, toukokuussa ja oikein kaipaa.
Jep.
Juhannuksena niitä enää huomaakaan ja sitten jo syksy saa ja valoja kaipaa.
Yhtenä vuotena meiän naapurissa sammu jouluvalot kesäkuussa kun naapuri ajoi vahingossa piuhan poikki ruohonleikkurilla. Oli se ankee juhannus.
Nu mulla on siniset ulkovalot:)Mutta tunnustan että en kyllä edes itse niistä tykkää,ainakaan enää...mutta kun tuli ostettua ne kun näyttivät silloin niin hienoilta:)
Ei ole kyllä vielä kukaan naapuri valitellut niistä.
Onhan ne tavallaan hienoja. Musta ne näyttää kyllä joltain viagra-mainoksilta.
Varmaankin tarkoitit että kun on sininen ja eloton...ja kun nappaa viagraa niin taas toimii ;))Silläkös useat miespuoliset eväti pidä sinisistä jouluvaloista ..;)))
Eikun sinisten pillereiden ketju joka muistuttaa ajan rajallisuudesta ;)
Aijaa..mie vain ajattelin että ovat varmaankin sinisiä ne viagrat;)En ole koskaan nähnyt minkä värisiä ovat ja kun ei ole koskaan tarvinnut niitä :))Ja olisihan ihan oikea väri kun onhan elotonkin sinertävä ;D No joo...
Kai se tarttee viikonloppuna viritellä tuikut puskiin kun on pikkujoulu. Sinisiä valoja en omista, ihan perinteisiä tuikkuja vaan.
Mä laitoin kans siniset! :D
minua ärsyttävät kiivaasti väriä vaihtavat ja vilkkuvat jouluvalot ,. ne tuovat jotenkin sellaisen levottoman ilmapiirin. Joulun kuuluisi olla rauhan aikaa.
vilkkuvaloista tulee mieleen joku likainen ulkomailla oleva
bordelli.
mutta kohta pihakuusessa jälleen kerran parisataa lediä palamassa. Kuusikin kyllä jotain 3 metriä korkea, joten valoja mahtuu.
Mulla naapuri valokoristeli eilen pihapuskiaan ja taloonsa ja on todettava että on hiton hyvän näköinen viritelmä. Noi omat näyttää kyllä nyt niin vaatimattomilta että tarvii lähtee huomenna katteleen lisäsarjoja ettei ihan köyhäks luulla. ;)
Onhan niitä monenlaisia härpäkkeitä valomaailmassa. Itse en laita kuin aattona kynttilälyhdyn oikeen kynttilän kera omenapuun oksaan roikkumaan ja eläin vainajille öljykynttilät palamaan. Aitoo olla pitää!!!
Eläinvainajille öljykynttilät? Onko toi jossain päin maata jonkinlainen perinne?
miä poltan tossa akkunalaudalla joka yö punasta yövaloa.. oikeen syvänpunasta lyhtymallista ála ikea.. ja sen vierellä tyttären maalaama savinen halloweenkurpitsa jossa on tuikku sisällä. läpi vuuen palavat molemmat.
punanen valohan ei haittaa melatoniinitasapainoa, toisin kun sininen