Hoitaja Carol

Jotenkin ärsyttää Carolin roolihahmo. Hän on sen oloinen että tekisi mieli vähän "potkaista" häneen ämäkkyyttä, tai pölläyttää kunnolla ylös alaisin ett'ä tukka menisi sekaisin :). Hän on niin hyvä, rauhallinen ja lempeä ja leppeä, että ei sellaista voi olla olemassakaan.
11660
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Kyllä sellaisia ihmisiä on olemassa. Eivät hermostu mistään eivätkä koskaan ole vihaisia, ovat joskus liiankin kivoja, yliauttavaisia jne.

Äänestä
  • Komppaan takkaria. Hoitoihmisissä on paljonkin tämäntyyppisiä ihmisiä, Suomessakin.
    Tosin on viimeisen parinkymmenen vuoden aikana alalle ajautunut siihen soveltumattomiakin.

    Pöllyyttäisin kyllä ihan muuten - tukan sekaisin...

    Äänestä

Mut eikö tekisi mieli todella vähän "potkasta ytyä" että jotain muutakin löytyisi ihmisestä kun aina hymyilevä hyvä ja hellä naama joka toisten ilkeilyjä kokiessaankin vain hyvmyilee. Meidän Pressan rouva on samanoloinen, saisi joskus vähän repästäkin.

Äänestä

Ei kaikkien tarvitse olla räjähtelijöitä. Mielellään nimenomaan sairaanhoitajan.

Äänestä

Nythän tuosta Carolista löytyi ihan ytyäkin sen vaimonhakkaaja-kartanonomistajan kanssa kun piti vaimon puolta raharikkaan miehn kiristystä vastaan. Hyvä Carol!

Äänestä
  • Otti hyvin hallintaan myös "luontaistuotelekurin" ja paljasti harhaluulon.

    Dekkarinaisella näytti välillä käämin palamisen olevan lähellä.
    Jännitys vaan tiivistyy...

    Äänestä

Ja on hauska seurata kun ne Nti Etsivän kanssa kilpailee Robin suosiosta. En muista kumpi voitti :)

Äänestä

Kukas nyt on "kylätohtori"?

Äänestä

Carol meni rohkeasti Robin ja kuolleen lapsen isän välisessä tappelussa väliin, kuritti Robia putkaanpanosta, ojenteli ja komenteli useita kertoja kl-isää, tylytti Robia kapakassa ja jätti istuksimaan yksikseen, soitti Millerille ja puolusti kl-isää, potki munille kl-isää.
Ei tämä mikään "vässykkänainen" ole.

Ja lopuksi taisi viettää sovintorakastelun Robin kanssa kotonaan, että dekkari on nyt tässä kisassa häviöllä.
Onnittelut!

Äänestä

Carol alkoi valloittamaan heti täysillä uutta lääkäriä...

Miten Carol ja Mason viime jakson alussa lähtivät yhteisestä paikasta aamulla työmatkalle? Molemmilla on tietääkseni oma asunto.
00.58
http://areena.yle.fi/tv/307158

Äänestä
  • Omat asunnot, mutta samassa talossa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


liianlempeäeihyv' kirjoitti:

Jotenkin ärsyttää Carolin roolihahmo. Hän on sen oloinen että tekisi mieli vähän "potkaista" häneen ämäkkyyttä, tai pölläyttää kunnolla ylös alaisin ett'ä tukka menisi sekaisin :). Hän on niin hyvä, rauhallinen ja lempeä ja leppeä, että ei sellaista voi olla olemassakaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu