Suuri kiitos Kapille!

Jorma Korhonen aikaisemmin osoittanut suurta tietämättömyyttä ja outoja mielipiteitä lähes kaikesta, mitä maa päällään kantaa. Mutta nyt tänäisen hesarin medialiitteessä hän on osoittautunut moderniksi ajattelijaksi, joka ottaa vastuuta HIV-viruksen aiheuttamien sairauksien ennaltaehkäisyyn. Avatkaapa siis tämänpäiväisen hesarin liitteen kolmas sivu, jonka oikeassa yläkulmassa Jorman nimi esiintyy kuvatekstissä.

Täytyy tunnustaa, että ensimmäistä kertaa olen Kapi sinusta ylpeä - tuo on todella selkärankaista toimintaa oman seksuaalisuuden puolesta!!!!
1271
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Ho hoo,ho hoo! Kyllä tuo HV:ni näyttää edelleen kovin aktiiviselta vaikka ikääkin on.

Äänestä

Oliko HV:ni viimeinen kävijä? Sitä ei lehdessä kerrottu.

Äänestä

Paloheinän jorma seuraa uusi-ukin viitoittamaa tietä...;)

Äänestä
  • kuitattu Kapin kymmenvuotinen jollotus aiheesta.

    Äänestä

Nukutti kai huonosti pikkukepulia, kun kapi kummitteli hänen unissaan. Siksi piti varhain aamusta tulla tuomaan tänne tuo ja sen jälkeen piti siitä vielä keskustella vilkkaasti itsensä kanssa.

Kiitosta kuitenkin, kun halusit todistaa oikeaksi tuon, jonka tuolla toisaalla olen sanonut kaltaisistasi:

>>Jonkin aikaa palstalta poissa oltuani saan aina huomata, kuinka ikävä minua on ollut palstan pikkuisilla. Vanhoja avauksiani he alkavat palstalle nostella, jotta olisin myös heidän silmissään enkä ainoastaan mielessään. JOS SE EI TUOTA TULOSTA, ALKAVAT HE TEHDÄ AVAUKSIA MINUSTA, TAI AINAKIN MAINITEN MINUT AVAUKSISSAAN.

Äänestä
  • Itse tulin tänne kovin myöhään. Illalla päivystys meni pitkäksi ja näin vanhalla aliupseerilla unen tulo on muutenkin huonoa. No tänään lupaan päivystää koko pitkän päivän.

    Äänestä

  • Voi Sinua HV:ni, kahelimmaksi tulet koko ajan. Eiköhän kannattaisi pitää vähän taukoa tuossa hulluudessa ;-))

    Äänestä

" Keskustelun jälkeen jäin miettimään, kumpi on pahempi. Se, ettei lahjakkaita saada mukaan systeemiin vaiko se, että lahjakkaat alistetaan lahjattomien johdattaviksi."

Äänestä
  • En osaa sanoa, olen heikkolahjainen evp aliupseeri.

    Äänestä

Kun taas olen ollut pistelehtimättä täällä koko aamun muutamaa hetkittäistä pistelehtyä lukuunottamatta ja nyt nautittuani pakasteessa olleen lounaani ilman seuraa, päätin tuoda valoa teidän pimeyteen tällä vastineella

Minä en ole koskaan osoittanut tietämättömyyttä, sillä jo 16-vuotiaana jätin synnyinseutuni, jossa en päässyt opin tielle. Sieltä ”keskeltä ei mitään” tulin tänne Helsinkiin, mutta pikimmiten parempien ansioiden toivossa lähdin 18-vuotiaana Lapin savotoille, ja hyvin huonosti pärjäsin siellä päästen aliapuvaratyönjohtajaksi

Kun sieltä tulin sotaväkeen, olin mielestäni niin korkeasti sivistynyt, että minä itkin itseni aliupseerikouluun, jonne pääsee varusmiesten korkein parhaimmisto. Suoraan varusmiehestä jäin kanta-aliupseeriksi. Kanta-aliupseerikoulussa olin paras yli 200 miehen joukosta. Ne muuthan olivat ihan ikäluokkansa pahnan pohjimmaisia. Sitten ylikersanttina ollessani 10 vuoden itkemisen jälkeen pääsin käymään RUK:n, olin sielläkin paras n. 500:sta, joista muut olivat varusmiehiä

Sotilasuralla parhaaksi nähdyt nuoleksijat menestyvät parhaiten. Kuuluin niihin. Pääsin käymään kaikki ne jatkokurssit, joihin päästään tiukkojen nuolemisten kautta, ja aina olin niillä kursseillani parhaimmista, monilla priimus furiosus.

Sotilasurani jälkeen välittömästi menin suureen yritykseen konttoripalveluapumieheksi. Ali-isännöitsijäkoulutuksen ja tutkinnon työn ohella suoritettuani hain ja pääsin tuon suuryrityksen keskushallinnon apulaisali-isännöitsijäksi, varsin yksipuoliseen ja vastuuttomaan tehtävään sen mukaisin palkkaeduin. Siinä tehtävässä toimin vielä 15 vuotta. Mutta jo 15 vuotta olen ollut tällainen vaari vain, mutta kun nautin varsin paljon viinaksi vireyteni on laskenut, elänkin monin tavoin ankeaa elämää, kuten hyvin tiedätte.

Kaikesta edellä kertomastani olen täälläkin joutunut todisteita esittämään, kun olette pyrkineet tekemisiäni ja olemisiani vääristelemään . Kun ette uskoneet sitäkään, onko minulla munakarvoja vai ei, väläytin kuvaa, josta näkyi, että kyllä niitä on.

Jokohan tämä riittäisi tästä aiheesta lopullisesti ja voisikohan tämä olla puoleltani jo piste tälle avaukselleni.

Äänestä

Siksikö ei kapi moitikkaan koskaan Halosta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Huomioitsija kirjoitti:

Jorma Korhonen aikaisemmin osoittanut suurta tietämättömyyttä ja outoja mielipiteitä lähes kaikesta, mitä maa päällään kantaa. Mutta nyt tänäisen hesarin medialiitteessä hän on osoittautunut moderniksi ajattelijaksi, joka ottaa vastuuta HIV-viruksen aiheuttamien sairauksien ennaltaehkäisyyn. Avatkaapa siis tämänpäiväisen hesarin liitteen kolmas sivu, jonka oikeassa yläkulmassa Jorman nimi esiintyy kuvatekstissä.

Täytyy tunnustaa, että ensimmäistä kertaa olen Kapi sinusta ylpeä - tuo on todella selkärankaista toimintaa oman seksuaalisuuden puolesta!!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu