Onks kellään mitään vinkkiä, josta sais linkkejä ns. sisäpiirin vihjeisiin tai sopupeleistä vihjeitä?
Tai sit näitä kontaktihenkilöitä, joilla on sisäpiirin tietoa, jota ei ihan joka palstalla jaeta ?
Kiinnosta, pitäs kasvattaa paalua.
Tai sit näitä kontaktihenkilöitä, joilla on sisäpiirin tietoa, jota ei ihan joka palstalla jaeta ?
Kiinnosta, pitäs kasvattaa paalua.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Nehän löytyy tottakai täältä suomi24:sem palstalta.
Ei meistä kenestäkään tällä palstalla toukkaroivista miehistä tule ikinä rikkaita ja vedonlyönnillä toimeentulevia. Vedonlyönti on ehkä yksi tämän ajan suurimmista kusetuksista, mitä helpon rahan saantiin tulee. Nykyäänhän kaikki pelaavat jotakin nettipelejä, kuvittelevat rikastuvansa, vaikka 99,99 % meistä tekee enemmän tai vähemmän tappiota. Tiedä häntä onko tuo prosenttiluku ihan oikein, mutta eniwei, pitkässä juoksussa esim. kymmenen seuraavan vuoden aikana on helpompi menettää ne 50000 euroa, kuin tienata edes 10000 euroa.
Sekun ei riitä, että tuntee rosterit vuosien ajalta. Olisi tiedettävä joukkueen reaaliaikainen mielentila ja mahdolliset yllättävät tapahtumat pelipäivinä. Joskus ongelmat kasaantuvat yhtäkkisesti hyvälläkin joukkueella, ja sitten sarjajumbo tulee ja yllättää. Näitä juttuja kun ei voi tietää sohvalta maailman menoa seuraava pelaaja. Se tosiasia mielessä pitäen, on järkevämpää keskittyä oikean työn tekemiseen, josta saa edes kohtuullisen toimeentulon. Kaikki kun eivät saa edes kohtuullista palkkaa tehdystä työstä.
NY Rangers näyttää kyykyttävän Raskin Bostonia tervehtyneen Nashin johdolla. Tilanne eka erän jälkeen 1-2 Rangersille.
ny rangersia oli vihjattu ja onhan se ollut kovassa vireessä, joten ei sen mahdollinen voitto suuri yllätys tule olemaan.
vedonlyönnistä noin yleensä ottaen voisi sanoa, että bookkerit ovat ainoita varmoja voittajia. jos nimittäin rikollisia match fixaajia ei lasketa lukuun. betsaajista arvelisin, että 80% pelaa tappiollisesti, mutta häviää niin vähän, että he hyväksyvät sen. ehkä 15% pelaa pitkässä juoksussa voitollisesti. loput 5% on ongelmapelaajia, jotka tekevät harkitsemattomia vetoja liian suurilla panoksilla ja ovat hävinneet enemmän kuin heillä olisi ollut varaa hävitä.
kaikkeahan ei täältä kotisohvalta voi tietää, mutta kyllä osuman todennäköisyyttä voi kasvattaa huomattavasti, jos esim. ottaa selville, kuka pelaa nhl-joukkueen maalissa, ja missä vireessä tämä maalivahti on. jos keskittyy vahvaan alueeseensa, eikä pelaile kaikkia maailman sarjoja, niin voi tietämyksellään kepittää bookkerit. eipä tällä touhulla tietysti rikastu, jos pelaa vain parilla sadalla eurolla per kuukausi, mutta ei järkipelaaja paljon häviäkään. on tämä tuottoisampaa hommaa kuin lottoaminen, josta melkein kaikki pelaajat eivät voita mitään.