Olen 27-vuotias nuori nainen. Haluaisin mukaan useamman ihmisen ilotteluun mutta on olemassa yksi mutta.....minulla on genitaaliherpes. virus on ollut vain kerran aktiivinen niin että oireita on tullut, nyt se on uinunut vuosia. Vakiosuhteessani taudilla ei ole mitään käytännön merkitystä. Partnerini tietää asiasta. Kysymys kuuluukin:Onko tälläinen ihminen täysi turn-off? Turvaseksiä olisi ehdoton must.
Ps. en etsi seuraa, kaipaan vain asiallisia vastauksia.
Ehdoton ei?
4
972
Vastaukset
- anagonda
Se on nyt tyttö sillälailla että minä en ehdottomasti anna sinulle! Usko kertapuheella!
- imal kutune
kortonkilla peräsuoleen turvaseksiä
Pistitpä pahan.. Siis yleisesti ottaen kaikkien terveyden tilaan luotetaan ja silti käytetään aina ehkäisyä eli kumia. Se on ehdoton must AINA. On toki olemassa naisten kondoomeita joilla vältytään tartunnoilta.
Suuseksi onkin sitten se haasteellisempi puoli. En osaa sanoa suoraan mitään tarkkaa vastausta. Pitää itsekkin selvittää että tarttuuko se uinuvana suuseksin aikana vai miten se menee.. pitää prepata vähän tietotaitoa.
Kannattaisi varmaan ihan lääkäriltä kysyä kaikki tarttumisesta lähtien..
Toivottavasti pääset rymään / parien seuraan nauttimaan ;)
ps. Muista aina että rehellisyys on kaiken A ja O.- simo myrsky
Sokeripiparia kirjoittikin jo mielestäni hyvin. Pienellä googlettamisella totesin jo, että herpes voi tarttua uinuvanakin. Ei kuitenkaan niin herkästi kuin rakkulavaiheessa.
Eli rehellisyys on kaiken A ja O vaikka ehdokkaita karkoittaisikin. Itse en tällaisessa tapauksessa suojaamatonta seksiä harrastaisi (edes suuseksiä).
Aina on myös viruksenkantajia jotka eivät tiedä / kerro virusta kantavansa… Näissä tapauksissa tauti todennäköisimmin tarttuu.
Toivottavasti löydätte rohkeita seuralaisia jotka arvostavat rehellisyyttäsi!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persuja tuntuu kiinnostavan vain muiden rahat
En muista kenenkään muun olleen huolissaan yhtä paljon muiden rahoista kuin persujen. Mistähän se kertoo?712561Järkevä ehdotus: reilun 8 miljardin euron veronkorotukset
Nykyinen hallitus on päästänyt valtion tulopuolen rappeutumaan, vaikka varallisuutta on Suomessa enemmän kuin koskaan. U892446Miksei asevelvollisuuden kuluja lasketa Nato-menoihin?
Koskela (vas) kysyy aiheellisesti, että kun kerran palkka-armejaan perustuvat maat laskevat kysesestä toiminnasta aiheut192171Purralla luistaa hihna isolla pyörällä
Näki taas eilisillan tv-tentissä kuinka paniikissa oli kannatusromahduksen takia. Ei saanut kuin tiuskittua yksittäisiä441851Antti Lindtman heikko johtaja - ei valtiomiesainesta lainkaan
kyllä se eilen taas nähtiin. Ei pystynyt Antti vastaamaan edes toimittajan yhteen yksinkertaiseen kysymykseen - juu tai931811Miksi vasemmisto ei vastusta ulkomaisen halpatyövoiman maahantuontia
joka heikentää suomalaisten duunarien työmarkkina-asemaa ja rasittaa Suomen julkista taloutta? Vasemmistolla ideologin1171727Miksi kaikki avioeronneet miehet eivät kunnioita naisia?
Niin. Miksi avioeronneet miehet kohtelevat huonosti naisia, jotka lähestyvät heitä? Tämä on kokemuksen rintaääntä. Tämä2591679Mitä koululla tapahtui?
Onks kellää mitää vinkkilöit miks helikopteria tarvittii vuoksenniskan koulul https://www.is.fi/kotimaa/art-200001193287251107Haluat nainen torjua minut
Yhä uudelleen ja uudelleen. Huomaan sen. Ymmärrän miksi, mutta silti se sattuu. Eihän minulla ole muuta kuin haaveet si111098Persuilla kannatusromahdus - enää 13,5%.
Ylen tuorein puolueiden kannatusmittaus kertoo, että persujen kannatus on enää 13,5 prosenttiyksikköä. Kepu on mennyt he3251040