On ensimmäinen adventtisunnuntai. Missä jouluvalot?

Kovin on pimeetä monen ikkunassa. Missä sähkökynttilät tai sähköinen joulutähti? Niitä odottaisin näkeväni enemmän ihmisten ikkunoissa.
2102
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Järkytyin pahasti, kun naapurini ikkunaan oli ilmestynyt vieraan vallan symboli-punainen tähti! Soitin välittömästi suojeluskunnalle, mutta eivät suostuneet tulemaan! Mitä teen??

Äänestä

ei ollu meilläkään kynttilöötä...verhot oli ja ne jotakuta ärsytti

Äänestä

Kommentoi aloitusta


adventtisunnuntai kirjoitti:

Kovin on pimeetä monen ikkunassa. Missä sähkökynttilät tai sähköinen joulutähti? Niitä odottaisin näkeväni enemmän ihmisten ikkunoissa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu