Hei!
Onko se Suomessa mahdollista perustaa yritys missä yrityksen osoite on vain postilaatikkoosoite?
Mulla on työhuone kotona, mutta en halua julkaisee meidän kotiosoite kaikille.
Kiitos vastausta etukäteen!
Yritysosoite = postilaatikkoosoite
7
2338
Vastaukset
- ciclckcl
Nää päättömät provot on netin suola.
>>> Onko se Suomessa mahdollista perustaa yritys missä yrityksen osoite on vain postilaatikkoosoite? - kiitos kysymyksestä
Kysäisepä Itellalta, nettisivuiltakin saattaa löytyä.
- Uusiyrtittäjä
No Hei!
Ja kiitos vastausta!
Anteeksi - kysymykseni ei ollut riitävän tarkka...
Eli: Haluan perustaa oma yritys. Mulla on työhuone kotona. Mutta en halua, että kaikki nähdä meidän kotiosoite (esim. kotisivuilla).
Haluan oman yritysosoite.
Juu kyllä tiedän, että itella vuokraa yrityspostilaatikot. -. Kiitos!
Mutta onko se Suomen lain mukana, että perustan firman, missä on pelkkä postilaatiko-osoite?
Esim. verkkosivujen yhteystiedot: Saanko olla vain "Firman nimi, postilaatikko-osoite, Y-tunnus, puhelinnumero"?
Vai tarvitseko olla oikein katuosoite? Eli missä on kadun nimi, numero ja postinumero?
Vai riittäkö postilaatiko numero?
@ciclckcl: Kiitos oikein paljon! Näin hyvä vastaus se oli!
Terveisin!- kiitos kysymyksestä
Vanha keskustelu, viimeisestä linkistä PRH:n sivuille, jossa vastaus.
http://keskustelu.suomi24.fi/node/9942468
Onko sinulla sellainen yritys, että et tarvitse siihen mitään kiinteää toimipaikkaa?
Riippuu toimialasta, mutta kotiosoitteen näkyminen ole kovin iso juttu, ketään kiinnosta, vaikka laittaisit banderollin valtaväylän varteen ajo-ohjeineen ja ilmoittaisit, että me asutaan täällä.
- Tellukka
Minä käytän mökkimme osoitetta.
- knkjnokjn
Itse rekisteröin kuukausi sitten firman poste restante osoitteella, mutta prh halusi joko katu tai postilokero-osoitteen. Eli lyhyt vastaus aloittajan kyssäriin- postilokero riittää osoitteeksi.
- asdfhjkl
PL, eli postilokero-osoite (ehkä voidaan kutsua myös postilaatikko-osoitteeksi)... enivei, sen saa tilata Itellan sivulta. Maksaa joku 100e/v tai alle. Valitse vain mistä postista haluat lokeron. Sitten saat avaimen ja käyt hakemassa postit sieltä kun haluat, tai käännät ne kotiisi niin ei tarvi mennä hakemaan.
Ja kyllä, yrityksellä voi olla PL -osoite.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1192432
Juniorivalmennus Jokereissa..
Mitä hittoa siellä seurassa oikein tapahtuu?? Tämän kauden U14 ikäluokkaan on mahdutettu kaksi päävalmentajaa. Tälle kau311554Ammuskelua taas
Keskipohjanmaa tietää kertoa että Yläpubin hujakoilla ammuskeltu lauantain vastaisena yönä.211502- 1291448
- 681253
Introverttinä osastolla
Yhdellä lääkäritapaamisella hoitaja valitti lääkärille etten tee mitään muuta kuin makaan ja ulkoilen. Kävin kuitenkin s3421121- 891015
Seksikkäin asu mikä päällä olet nähnyt kaivattusi ?
Seksikkäin asu mikä yllä olet nähnyt kaivattusi ?58995- 122841
- 82816