Järkeä tähän lakiin nyt

Järki käteen

6

124

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pum

      Miksi kannatat kannabiksen laillistumista? Mitä hyvää kannabiksessa on?

    • pim

      Voi vittu teitä huumehörhöjä, jos ei alkoholi riitä niin sit ollaan selvinpäin. Huumeissa ei ole mitään hyvää.

    • nimimerkki

      Tuo on niin huonosti laadittu aloite että en siihen nimeäni laita, eikä varmaan moni muukaan tämän takia. Myös sähköpostiosoitteet ovat aika noloja. Edellinen aloitehan keräsi 25 000 ääntä, siitä tuo on vielä kaukana... Täällä on valmisteilla parempi aloite lähiaikoina: http://dekriminalisointi.fi/

    • mirtatsapiini

      alkoholi pitäisi kieltää lailla!kannabis laillistaa!kysykää vaikka lääkäreiltä!kuka huumehörhöiksi haukkuu ei tajua että viina tappaa vuodessa erilaisiin krapulaa kovempiin lieveilmiöihin enemmän kuin kannabiksen käyttö koskaan!alkoholi on huumeista pahin ja humalaiset hörhöjä!olen kattellu kumpaakin touhua yli10vuotta ammatikseni vaikka en lääkäri olekkaan ei mistään muusta mömmöstä mene niin sekaisin kuin viinasta!

    • Ei huumeille!

      "mirtatatsapiini" alan ihminen ei noin kirjoita!Itse olen toipuva addikti ja tiedän kyllä mistä kirjoitan.Kivun lievitykseen ymmärrän kannabiksen käytön lääkärin valvonnassa eli vain lääkinnällisiin tarkoituksiin. Jos sulla lapsia niin mieti minkä esimerkin annat omille jälkeläisillesikin!

    • mirtatsapiini

      olen toipunut addikti ja tiedän varmasti mistä kirjoitan!en missään nimessä suosittele lapsille mitään päihteitä!kannabista itse ottaisin mieluummin kuin kovia huumeita joihin alkoholi kuuluu ja on haitoiltaan ehkä kovin!joulunahan nähdään taas kuinka monessä perheessä puukot ja kirveet heiluu kännissä!vain kannabista käyttävät eivät ole väkivaltaisia!sekakäytöstä johtuu ongelmat kun muihin mössöihin poltellaan pilveä perään!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!

      "Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti
      Maailman menoa
      250
      45426
    2. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

      KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
      Maailman menoa
      35
      11284
    3. Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %

      Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy
      Maailman menoa
      218
      10924
    4. Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta

      Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump
      Maailman menoa
      36
      9741
    5. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      85
      8558
    6. Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija

      https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua
      Maailman menoa
      232
      6554
    7. Pirjo sanoi Esalle

      Painu sinä Esa hevonvittuun... johon Esa? Laittakaapa ehdotuksia. # ==================== # APUFUNKTIO: satunnainen kok
      Maailman menoa
      0
      3230
    8. Jos mä joisin

      Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys
      Ikävä
      30
      2269
    9. Tänään torille

      Tänään kuulema torilla tapahtuu klo.20. Tulkaaha paikalle kattoon.
      Hyrynsalmi
      40
      1817
    10. Koulu-uhkaus.

      Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.
      Hyrynsalmi
      26
      1550
    Aihe