Nyt on sellainen juttu, että Joulupukki on ruvennut kannattamaan persuja, eikä käy tuomassa lainkaan joululahjoja Afrikan köyhille lapsille.Onneksi Unicef käy. Katso shokeeraava video:
http://www.youtube.com/watch?v=1qkmBRjbyko
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1288628937269.html
http://www.youtube.com/watch?v=1qkmBRjbyko
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1288628937269.html
Vastaukset 9
Vanhimmat
Miksi joulupukukki veisi lahoja rikollisille, raiskareille ja väärentäjille. Joulupukkihan vierailee vain kilttien lapsien luona ja sellaisia ei Afrikassa juuri ole!
Sitäpaitsi muhiksilla on omat allahunsa muhamadinsa jaelkoon ne lahjat
muslimikakaroille. Vittuuko ne Joulupukille kuuluu.
ne Allahin lahjat olemaan Kalshnikoveja ja ohjuksia.
Mitä luulet millä rahoilla ne kalashnikovit ostetaan? Jostain syystä joku taho syytää rahaa afrikkaan, jolla sitten paikalliset johtajat ostelevat aseita.
Älkää itkekö! Kyllä Demarit, Vihreät, Vasemmisto ja RKP teille järkkää suomalaisen joulupukin ja vuoden 2013 kaikki verovaramme vaikka velaksi!
http://velkakello.fi/
Joulupukki rankaisee - Unicef ei.
Nyt loppui lahjoitukset unicefille
...
Unicefille lahjoittaminen on käytännössä vain kaikenmaailman tarjahalosten, hallintoherrojen ja sotapäälliköiden lihottamista.
Ovat keksineet oivan keinon rahastaa riittävän tyhmien hyväntahtoisuudella.