Saivat eu:n myötä suuret palkat ja muut edut ja kansalta säästetään.
Perkeleen mulkerot.
Perkeleen mulkerot.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Toivottavasti kansa alkaa heräämään ruususen unesta ja sinun laillasi sanoo
suorat sanat esimerkiksi suomi 24 osastolla.Hyvä, sinunlaisia tarvittaisiin
paljon lisää.
Kerrotko mitkä palkat ovat nousseet EU:n myötä? Säälittävää syyttää EU:ta kaikesta mahdollisesta.
Yhteiskunnallisen ilmapiirin muuttuminen on yksi syy siihen, että Kuokkavierasjuhlien perinne nousi esiin vuosien tauon jälkeen Tampereella itsenäisyyspäivänä, arvioi Helsingin yliopiston tutkija Samu Lindström.
– Nyt oli eri kaupunki ja eri presidentti. Uudessa tilanteessa kysymyksenasettelut voivat tuntua taas ajankohtaisilta, Lindström sanoo STT:lle.
Tapahtumiin osallistuneet ovat sanoneet haluavansa taistella oikeanmukaisemman maailman puolesta. Iltalehden haastattelema osallistuja kertoi tapahtuman syyksi valheellisen yhteisöllisyyden, jota tasavallan presidentin itsenäisyyspäivän vastaanotto hänelle edustaa.
Aamulehden haastattelemat osallistujat totesivat olevansa kritisoimassa luokkayhteiskuntaa.