uskottavuudesta

nimimerkki ö

positiiviseen sävyyn uskottavuudesta puhuminen ja niin toiminen, että se toimenpide olisi uskottava on huono asia, koska

se on huolehtimista, eli pelkäämistä, eli sillä tavalla huolehtimista, joka täydellisen turhaa toimintaa

ja se on myös ennakoivaa mielistelyä

ja se on myös aikaavievää toimintaa muun sisällön tuottamisesta

ja myös se vie rahoitusta , koska jos se kuuluu sisältöön, se vie rahoitusta sisällön tekemisestä.

1

79

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • nimimöö

      korvaan ykköskappaleen näin

      "uskottavuus"-sanan käyttäminen politiikassa on huono asia tai "uskottavuus"-sanan käytön kannattavuudesta puhuminen on huono asia, koska: äskeisen kirjoittajan sanat.

      uskottavuus tulee ilmi, jos tulee väitteen sisällöstä.

      lisäksi uskottavuudesta puhuminen on huonoa populismia, ja huonossa populismissa käännetään katseet nautinnollisiin puheisiin, eli tiettyihin populistisiin väitteisiin. Hyvää populismia on poliittiset ja kansantajuiset väitteet.

      Huonoa populismia on ainakin tunteisiin tai järjettömyyteen vetoavat, epäselvät väitteet, jotka ovat filosofisia ja joista filosofisista väitteistä oma filosofisointi innostuu. Filosofian ydintä on se, että se saa tuntemaan olemaan Jumalan kaltainen tiedon tuottamisessa ja siksi se ehkä kiehtoo.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      Oikein häiritsee?
      Ikävä
      152
      2175
    2. Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa

      Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir
      Maailman menoa
      341
      1403
    3. Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?

      Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.
      Ikävä
      94
      1375
    4. 168
      1281
    5. Hitto että tekis

      Mieli saada sua
      Ikävä
      68
      1061
    6. Minä tiedän sen

      Sinun ei tarvitse nainen sitä sanoa, minä tiedän jo sen.
      Ikävä
      35
      968
    7. Minkä kultakimpaleen

      Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik
      Ikävä
      31
      929
    8. Ikävä on häntä

      Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos
      Ikävä
      59
      920
    9. Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?

      https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta
      Maailman menoa
      27
      862
    10. Onko kaivattusi

      Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?
      Ikävä
      46
      839
    Aihe