http://www.ts.fi/uutiset/kotimaa/571047/Ministerio maaraa Kaarinan selvitykseen
Näin käy jos on tuhma ja typerä.
Rangaistus tuhmalle ja typerälle
10
489
Vastaukset 10
- Epäileväinen
Selvitellään sitten mitä tykkäätte, päätöksen tekee kuitenkin Kaarinan valtuusto.
Toivottavasti siitä sitten selviää mitä koko lysti maksaa. Saattavat tulla ministeriössäkin vähän eri ajatuksiin.
Hävivätköhän eläkeläiset rajoja siirtelemällä, laskeeko Turun kaupunginjohtajien palkat , loppuuko pendelöinti ja autoverot valtiolta, halpeneeko terveydenhuolto, lisääntyykö raha kouluissa tai tuleeko kouluruoka paremmaksi, väheneekö huostaanotot, laskevatko vuokratalojen vuokrat, tuleeko vesi halvemmaksi, kysymyksiä riittää. - Tukka putkella
Kaarina on sisäsiittoinen karjalaispesä, joka tullaan liittämään Turkuun, maksoi mitä maksoi, eikä siihen ole naurettavalla kaupunginvaltuustolla mitään sanomista.
- Kurkela 2
Ei taida rajaa siirtämällä lähteä edes yhtään Karjalaista Kaarinasta, kun ovat jo kerran rajoja siirreltäessä lähteneet.
Siitäkään ei mitään hyvää ole seurannut, edes valloittajalle.
Neuvostoliittokin oli iso maa, eikä silti pärjännyt, samoin kävisi suur Turulle. Pakko on toinen mikä ei ole toiminut myöskään missään, esimerkkejä riittää teloittamisista huolimatta.
Suomessa tulisi taas ryhtyä työtä tekemään ja lopettaa velttoilu, se olisi oikea suunta ja se tulee vain motivoimalla.
- miu mau kissat nauku
Ei lähde, mutta päätösvalta lähtee Turkuun ja sitä mukaa pikku hiljaa Kaarinakin alkaa tervehtymään.
- No Turku
Turun tautia Kaarinassa ei tarvita nyt, eikä tulevaisuudessa.
- Slussenille siitä
Karjalaisten hulluus ja typeryys on käsin kosketeltavissa :D
"Turun tauti" parantaa Kaarinan ruton- Käy vintillä
Yöllä tuollaisia kirjoittelet, jäikö lääkkeet ottamatta ?
- Il duce
Jos Kaarinan täytyy pelastaa Turku, Pitäisikö samalla logiikalla Suomen pelastaa Espanja ja/tai Italia?
Ihan Spede.
- slurpssssss
Nostakee jalkaa, kohta se alkaa :D
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2014010417898205_uu.shtml
4.1.2014 klo 18.07
Lakiluonnos, joka mahdollistaa pakkoliitokset tietyille kaupunkiseuduille, on valmistunut.
Asiasta kertoo hallinto- ja kuntaministeri Henna Virkkunen (kok.).
Ministerin mukaan lakiluonnos saatiin valmiiksi juuri ennen joulua.
Ministerien on tarkoitus kommentoida luonnosta ensi viikolla.
Esitys lähetetään lausuntokierrokselle kuntiin jo ennen kuun puoliväliä.
Lakimuutoksella pyritään lisäämään valtioneuvoston toimivaltaa yli 100 000 asukkaan työssäkäyntialueiden kuntaliitoksissa.
Turku on Suomen 6. suurin kaupunki- Kaarina n:o 1
Tulee sopivasti tuo lakiluonnos eurovaalien aikaan, Sipilä ja Persut saavat äänivyöryn ja ison jytkyn. Tyhmempää akkaa kuin Virkkunen saa etsiä jopa tästä maasta.
Eiköhän maassa olisi paljon suurempiakin ongelmia ratkottavana, kuin jonkun kaupungin pinta-ala tai asukasmäärä. Kyllä Virkkunen ja Katainen nyt järjestävät itselleen suuren ongelman täysin turhaan.
Sivistysvaltiossa on perustuslaki ja kansalaiset päättävät itse asioistaan, Virkkunen saa poistua näyttämöltä !
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 3913107
Vaikea löytää samantyylistä miestä
Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i1822473- 361902
Nanna hakkasi Martinan aivot tuusan nuuskaksi!!!
Ihme jos Martina pystyy muodostaa järkeviä lauseita tämän nyrkkisateen jälkeen. Ottelupalkkio tuli, tajunta meni.2831668- 541189
Rasismi ahdistaa.
Tapasin baarissa oikein lupsakan oloisen miehen, mutta arvomaailma on hyvin erilainen omani kanssa. Hän käyttää n-sanaa282990Martina ja Muhis
Aamulenkillä yhdessä valmistautumassa suuren päivään,toivottavasti heräsivät toistensa viekusta.Ihana pariskunta❤248826- 80823
- 49683
Olenkohan tunteideni kanssa yksin?
Salaa toivon, että sinä nainen luotat minuun niin paljon, että uskaltaisit lähentyä kanssani, vaikka tämä on vähän kiell46601