Esirukouspyyntö

60-vuotias osa-aikaeläkkeellä oleva nainen on uupunut ja väsynyt työhönsä. Hän tekee työtä lievästi vammaisten ja mielenterveysongelmaisten nuorten parissa ja työasiat häiritsevät toisinaan hänen vapaa-aikaakin. Rukoilisitteko hänen puolestaan, että hän saisi Jumalalta voimaa ja jaksamista työhönsä ja että hänellä olisi hyvä olla. Rukoilkaa hänelle myös kärsivällisyyttä ja ymmärtäväisyyttä nuoria kohtaan ja että Jumalan tahto tapahtuisi hänen elämässään.
3192
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

...kaikkien noitten asioitten puolesta kyseisen naisen elämässä. Kiitos Jeesukselle, että Hän jo kuuli ne kaikki ja tekee kaiken sen, mikä on Hänelle otollista ja tuolle naiselle parasta !

Rukoilin myös, että hän osaisi iloita siitä armosta ja pelastuksesta, jonka taivaallinen Isämme on hänelle suonut Pojassaan Jeesuksessa.


Siunausta Jeesuksessa !

Äänestä

käskee tulemaan tykönsä kaikkia työtä tekeväisiä
ja uupuneita, jotta hän antaisi heille levon!
Rukoilen siis:
Rakas Jeesus armahda tätä naista ja osoita hänelle
kiitollinen mieli nimeäsi ja veresi armoa kohtaan yli kaikkien työ- ym. asioiden, jotta saisit antaa rauhasi,joka varjelee sydämen ja ajatukset. Herra, sinä annat tulevaisuuden ja toivon, ja lupaat antaa päivittäin vain sen verran taakkaa, että hänkin jaksaa ne kantaa! Osoita Hengelläsi tällainen armo ja lohdutus ja vahvista heikkoudessa! Jeesuksen nimi olkoon kiitetty ylitse kaikkien tämän ihmisen asioiden! Amen

Äänestä

Muistetaan häntä ja hänen työtään rukouksin.
Taivaan isä kätkeköön hänet oikein verensä suojiin!
Siunaten

Tuulikki

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Henna kirjoitti:

60-vuotias osa-aikaeläkkeellä oleva nainen on uupunut ja väsynyt työhönsä. Hän tekee työtä lievästi vammaisten ja mielenterveysongelmaisten nuorten parissa ja työasiat häiritsevät toisinaan hänen vapaa-aikaakin. Rukoilisitteko hänen puolestaan, että hän saisi Jumalalta voimaa ja jaksamista työhönsä ja että hänellä olisi hyvä olla. Rukoilkaa hänelle myös kärsivällisyyttä ja ymmärtäväisyyttä nuoria kohtaan ja että Jumalan tahto tapahtuisi hänen elämässään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu