Kommunistijärjestö puolustelee mellakkaa

Antikommunisti33

Kommunistit puolustelevat Tampereen itsenäisyyspäivän mellakoita. No, heille on varmaan kaikki sallittua. Eikö he ole aina pyrkineet tekemään Suomessa vallankumouksen.

Kommunistijärjestö puolustelee mellakkaa


Kommunistinuori perustelee mellakoita hallituksen politiikalla.

Mielenosoittaja seisoi poliisin mellakka-aidan edessä itsenäisyyspäivänä Tampereella

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2013120917811568_uu.shtml



 Jos ihminen voi pahoin, hän saattaa kohdistaa vihansa satunnaisiin asioihin, Kommunistisen Nuorisoliiton liittovaltuuston jäsen Heikki Ketoharju perustelee Iltalehdelle Kiakkovieraat-tapahtuman väkivaltaiseksi äitynyttä rähinöintiä.
Kommunistinen Nuorisoliitto tuomitsi verkkosivuillaan "itsenäisyyspäivän mielenosoitukseen liittyneet tapahtumat poliisin toimien ja muutamien mielenosoittajien ylilyöntien osalta".
Tiedote oli otsikoitu "Kommunistinen Nuorisoliitto kaipaa Suomeen lisää mielenosoituksia".
- Hallitus on tehnyt vuosikausia miljardiluokan leikkauksia. Tässä nähdään, mitä se voi aiheuttaa, Ketoharju sanoo.
Mielenosoitukseen osallistui aktiiveja Kommunistisen Nuorisoliiton Tampereen-osastosta.
Viime hetken mainos
Sitoutumattoman vasemmiston hallituksen varapuheenjohtajan Tiina Parkkinen katsoo, että "media on laittanut mukavasti paskan tuulettimeen".
- Julkinen keskustelu tapahtumista ei ole meidän keskustelua, Parkkinen sanoo, eikä suostu kommentoimaan edes sitä, osallistuiko hän itse mielenosoitukseen.
Sitoutumaton vasemmisto julkaisi 11. marraskuuta tiedotteen, jossa todettiin seuraavasti: "Me tullaa Stadist skulaa lätkää. Pistetään pystyyn luokkaflaidis, lämäreitä päin eliitin klyyvareita. Stagat beesiin ja tsiigataan kel on stydein laaki".
Sitvas, jolla on seitsemän paikkaa Helsingin yliopiston ylioppilaskunnan edustajistossa, myös mainosti Tampereen tapahtumaa "lätkää ja luokkasotaa!" -sloganilla vain vuorokautta ennen itsenäisyyspäivää YouTube-videolla.
Itsenäisyyspäivän aaton mainoksesta kertoi ensimmäisenä Verkkouutiset.

3

215

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Keinojen pyhyys

      "Sitoutumattoman vasemmiston puheenjohtaja itsenäisyyspäivän tapahtumista: Joskus tarkoitus pyhittää keinot"

      Tällainen otsikointi tämän päivän uutisista. Tuo logiikkahan on toiminut mainiosti kautta maailman kun kommarit ovat tehneet puhdistuksia. Kun on tavoitteena ah-iki-ihana kommunismi, niin senhän vuoksi pyhittyvät keinot?

    • Anti-kommari
    • ei melskattu

      "Kommunistit puolustelevat Tampereen itsenäisyyspäivän mellakoita."

      Se porukka ei ole ikinä tehnyt katumusta mistään. Aina ylimpiä pyhikkejä (so. komiteaväännös sanasta "punikki". Koetettu saada modernimpi kaiku).

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Metsamanin muru kissa kuollut

      Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars
      Tuusniemi
      167
      2763
    2. 84
      1197
    3. Kysymys

      Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois
      Sinkut
      239
      1047
    4. Mitä haluaisit kysyä

      kaivatultasi juuri nyt?
      Ikävä
      121
      996
    5. Tapailtaisko nainen

      Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä
      Ikävä
      83
      888
    6. Olisitko valmis lähitulevaisuudessa

      Kohtaamaan minut mies?
      Ikävä
      89
      732
    7. Kissan kuolema

      https://youtube.com/shorts/lJznLVfBTxA?si=h-F1D4Arg4uGjGX- On tuo aivan uskomaton tapaus! Lähes 200 osanottoa ja surun
      Tuusniemi
      103
      642
    8. Haluatko J-mies jutella asiat selviksi vai jäädä palstalle haaveilemaan

      Kuten otsikko sanoo: Haluatko tavata ja jutella, jotta saadaan asioihin selvyys lopullisesti vai haluatko mieluummin haa
      Ikävä
      53
      608
    9. Miten on, luotathan siihen?

      Että vielä tehdään kiihkeästi sitä yhdessä... Tutulle naiselle.❤️‍🔥
      Ikävä
      38
      562
    10. Naiset ymmärtävät ettei talous lähde nousuun

      Miten paljon järjellisempi olento nainen onkaan kuin tilastollisestikin paremmin tienaava mies. Kun kaikkialla puskuroid
      Maailman menoa
      98
      541
    Aihe