Servoletti talvella? Käynnistyykö

Tämmöstä asiaa

Käynnistyykös nämä amerikan ihmeet näillä keleillä? Ei taida webastoa olla näissä servoleteissä? Vieläkö servoletillä ajaa perinteisesti mahakkaat ja prätkäjätkät?? Ollaa niin amerikkaa olevinaan ja hytistään muovia täynnä olevassa kabiinissa.

4

437

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Chevrolet 2006

      Mulla oli Chevrolet Lumina ennen ja lähti kuin palmun alta käymään vaikka ei ollut mitään lämmitystä. Joku aamu oli - 35 niin eikä mitiä käymään lähti. Hyytelöakku oli mikä auttoi asia. Nyt mulla on ollut kuukauden Chevrolet Evanda Korean keksintö. Pakkasta on vasta ollut -11 eikä mitään ongelmia käynnistyksen kanssa. Yhdellä kaverilla on Camaro ja lähtee käymään kelillä kun kelillä. Talvella kannattaa mittauttaa akun tehot ettei joudu pulaan. On mulla kotona vielä Boosteri jos tiukka paikka tulee.

    • Robios.

      Outoa horinaa tämänkin ketjun aloittajalta. Olisiko parasta vetäytyä talviunille.

    • Evandaattori

      Melkoisen kummallinen tämän keskustelun aloitus. Katson olevani tavallinen kansalainen joka omistaa "Servoletin". Kyseessä on Koreassa valmistettu Epica. Auton valintaani ei ole vaikuttanut mikään ideologia, vaan ainoastaan se seikka, että käyttööni sopiva auto löytyi ja hintakin kohtasi lompakkoni resurssit.

      Aikaisemmin minulla oli Evanda. Se kyllä lähti kohtuudella pakkasessa käyntiin lämmittämättä. Nykyinen Epica on diesel, ja sitä ei ole lämmittämättä tullut kokeiltua yli 15 asteen pakkasesta. Lähtihän tuo sellaisella kelillä toissailtana, kun unohdin laittaa lämmitykseen ja piti emännän kanssa kauppaan lähteä. Webastoa minulla ei autoissani koskaan ole ollut, mutta kaipa sen Letukkaankin saa, jos sellaisen haluaa laittaa.

    • punkero&kukkakeppi

      Ajaakohan aloittaja BMW 523i,vm.2000 tai Honda Accordilla viisikymppisenä ajokortin saaneena?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Minä en ole koskaan

      Rakastanut ketään toista yhtä paljon kuin sinua
      Ikävä
      98
      994
    2. Nyt se syksy on sitten alkanut

      Esimerkiksi tänään sataa aamusta iltaan, ja nytkin.
      Maailman menoa
      52
      994
    3. Tiesitkö? Jorma Uotisen EX-rakas on Helena Lindgren - Nämä ovat välit nyt: "Me ollaan..."

      Jorma Uotinen ja Helena Lindgren olivat avoliitossa v. 1982-1999. Pariskunta oli aikansa näyttävä julkkispari, missä i
      Kotimaiset julkkisjuorut
      21
      842
    4. Vähän pitää

      Kiusia ja näyttää
      Ikävä
      135
      802
    5. Anteeksi J-mies

      Anteeksi että myötävaikutin siihen että rakastuit minuun, jota et voi koskaan saada. Viimeksi kun näimme ja katselimme t
      Ikävä
      121
      776
    6. Olet nainen ollut vaikein rasti

      Eniten olet tunteitani myllännyt ja niitä kuluttanut, ja tuottanut. 🤔
      Ikävä
      46
      717
    7. Taidat olla

      Luovuttanut jo minun suhteeni osalta?
      Ikävä
      45
      656
    8. Kenen viisautta on ollut laittaa tie väärällä murskeella pilalle

      Kenen viisautta on ollut kun Siimeksen/Kylmänpurontie pantu pilalle kun on ajettu liian karkeaa mursketta. Rengasliikke
      Hyrynsalmi
      24
      634
    9. Minä muistan

      Minä muistan sinut nauravana. Sellaisena, joka sai tavallisenkin hetken tuntumaan vähän kevyemmältä, kuin huoneeseen ol
      Ikävä
      45
      610
    10. Riittääkö mahkut

      Kaivattuusi 🤭.
      Ikävä
      41
      600
    11. Mä voisin rakastua noihin tähti silmiin

      Katseesi on niin lumoava nainen💚.
      Ikävä
      19
      596
    12. Jos tullaan toisiamme vastaan, niin

      pitäiskö pysähtyä ja onnitella?
      Ikävä
      46
      578
    13. Voisiko vielä välillemme jotain kehittyä

      Vai heihei ja ei nähdä enää.
      Ikävä
      34
      552
    14. Siinä kävi mies nyt niin että tämä ämmä muuttaa ulkomaille

      Vuonojen maa kutsuu, joten ei hätää. Et kuule minusta enää. 😂 Lycka till! Ämmä riittää.
      Ikävä
      72
      548
    15. Koska Martina viettää aikaansa lapsiensa kanssa

      Äiti vaan juoksee miehen perässä Tallinnassa, Lontoossa, Turussa. Kyllä oli kätilö oikeassa, kun sanoi, että ei olisi ka
      Kotimaiset julkkisjuorut
      137
      526
    16. Mitä muuta on olemassa kuin lisääntyminen

      Jos mies ei pääse lisääntymään niin mikä hänen osansa elämässä on? mitä jää jäljelle? Hän on vain muiden palvelija kok
      Sinkut
      117
      518
    17. Ähtäri on taas TV: n ja radion ykkösuutinen

      Uusi podcast on julkaistu ja on nyt kuunneltavissa. Mot on tehnyt hyvää työtä! Mikko Savola ja kepu ei ota mitään vast
      Ähtäri
      44
      516
    18. Tilanteenne

      Onko tilanteenne tällä hetkellä hyvä?
      Ikävä
      47
      505
    19. Kerro kolme hyvää asiaa

      Kaipaamastasi ihmisestä ja lisää perään onko kaivattusi n vai m 😍
      Ikävä
      25
      502
    20. Kuhmolainen opettaja tuomittu vainoamisesta

      https://yle.fi/a/74-20248184 ”Kuusikymppinen kuhmolaisnainen piinasi naapureitaan lähes kahdeksan vuoden ajan. Nainen
      Kuhmo
      10
      498
    Aihe