Irtisanoin Aamulehden..

Yllätyin kun Aamulehti ja Hesari ei tuominnut vasemmistojärjestöä joka mellakat järjesti. Hyvin hiljaa oltu ja annettu hiljainen hyväksyntö tapahtumille. Kuitenkin vasemmistojärjestö saa työlleen valtiolta rahaa että olisi järkevää että rahat menisivät jäihin.

Tamperelaisena irtisanoin Aamulehden. Tänne tuodaan stadista asti porukkaa riehumaan vasemmistojärjestön avulla ja Aamulehteä ei kiinnosta pätkääkään tuomita mellakan järjestäjiä.
9<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Aivan sama, luuletko että ketään kiinnostaa sun tilauksesi, edes Ammulehdessä. Kuka enää edes lukee jotain hikistä aamulehteä. Tilaa Kapinatyöläinen.

Äänestä
  • Vasuriketku ex:lle jauhot suuhun. Joko keräät polttopulloihin rahaa, ketku?

    Äänestä

  • hilajaa ex kirjoitti:

    Vasuriketku ex:lle jauhot suuhun. Joko keräät polttopulloihin rahaa, ketku?

    Kapinatyöläinen on halpa. Yksi numero 3 euroa. Neljä numeroa 10 euroa. Kansan uutiset hieman kalliimpi 144 euroa vuosi. Suosittelen Kapinatyöläistä koskenkorvan kanssa.

    Äänestä

Ei taida kannattaa Iltalehteenkään tarttua: se kun uutisoi yhden mielenosoittajan kehuneen olevansa perussuomalainen ja ihan känässä koko ajan. Putkasta persu-Pete pääsi yhtä aikaa vasuri-anarkistien kanssa.

Tästä lähtien kannattanee lukea vain "Perussuomalainen" -lehteä. Siellä tapahtuneesta takuulla syytettiin luonnonsuojelija-teinityttöjä, etelän homoja ja naisten salaliittoa.

Äänestä

Kylläpäs sitä nyt persut on niin konservatiivista porukkaa. Harmittaa vissiin kun omat "mielenosoitukset" on kuivuneet muutaman hengen kokoontumisiksi, vaikka tarkoitus on ollut järkätä kunnon rähinät (mm. eduskuntatalon edessä), hehe...

Kunnon tempaisu tuo Tampereen juttu, ainakin uutista on pukannut kovasti ja persut ihan kauhuissaa, että "kuinka nyt tommosta voi Suomessa tapahtua... voi kauhia sentään!"

Äänestä
  • Suoran toiminnan hyväksymisessä anarkistit ja persut ovat löytämässä toisensa.

    Viherpunikkien sijaan voisi alkaa nyt puhua puna-persuista.

    Äänestä

Kyllä Aamulehden pitäisi olla sen verran fiksu, että lähettäisi uutisjuttunsa persujen viimeisteltäviksi. Näin saataisiin samalla kaikkiin uutisiin Soinin kommentit ja kauhistelut vanhojen puolueiden tekemisten seurauksista. Myös persujen turhat tikunnokkaan nostamiset jäisivät automaattisesti pois lehdistä eikä persujen yksittäistapauksista olisi tarpeen kertoa lainkaan.

Äänestä
  • Siis hyväksyt ikkunoiden rikkomiset ja suurlähettelijään uhkaamisen, retku?
    Olet oikein ylpeä itsestäsi ja retale kamuistasi?

    Äänestä

  • vasuritollo? kirjoitti:

    Siis hyväksyt ikkunoiden rikkomiset ja suurlähettelijään uhkaamisen, retku?
    Olet oikein ylpeä itsestäsi ja retale kamuistasi?

    Oliko se suurlähettiläs Soinin näköinen? Kyllä talvi-illan hämärässä voi hyvinkin erehtyä henkilöstä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


herwoodilainen1 kirjoitti:

Yllätyin kun Aamulehti ja Hesari ei tuominnut vasemmistojärjestöä joka mellakat järjesti. Hyvin hiljaa oltu ja annettu hiljainen hyväksyntö tapahtumille. Kuitenkin vasemmistojärjestö saa työlleen valtiolta rahaa että olisi järkevää että rahat menisivät jäihin.

Tamperelaisena irtisanoin Aamulehden. Tänne tuodaan stadista asti porukkaa riehumaan vasemmistojärjestön avulla ja Aamulehteä ei kiinnosta pätkääkään tuomita mellakan järjestäjiä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu