Hakaristitorttuja ja saatanallisia joulutonttuja

Tässä nyt.

12

135

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • TÄMÄ ON PROFETIA

      Kuten jo tiedämme, televisiosta voi tulla profetiaa. Tuon videon lopussa Jumala rankaisee transseksuaalisesti pukeutunutta miestä siten että salama iskee hänet kuoliaaksi. Tämä ohjelma on siis totista profetiaa ja Jumalan sanaa! Nyt vain odotamme että jorma ilmoittaa pelasutssanomassa, kuinka tämäkin ohjelma vahvisti profetian oikeellisuutta!

      • Oikea huomio.

        Televisiosta voi todellakin tulla profetiaa siinä kuin erinomaista opetusta juuri samaan tapaan kuin tuossa videossa nähdään vaikkakin hieman liioitellussa muodossa.
        Näin Herra hyväksikäyttää jopa viihteellistä tarjontaa opetuksen perille saattamiseksi.


      • Totta!

        Omalta osaltaan tuokin video anttaa uutta vahvistusta profetioille ja niiden oikeellisuudelle. Kun lisäksi otetaan huomioon että se oli sisällöltään mieleenjäävempi kuin erilaisten seurakuntien tekemät, niin voimme todeta sen antaneen erittäin väkevän todistuksen asioille.


      • typerää vouhotusta!

        Ei hakaristi ole pehmoinen ja pyöreämuotoinen eikä maistu hyvältä! Voisivat vähän käyttää järkeään hysterian sijasta ne ruotsalaisetkin!


    • --------------------

      Kieltämättä aikamoinen video joka on monien uskonnollisten ihmisten kohdalla totta. Ainakin jos kerää eri seurakunnista ja niistäkin ääriaineistoa niin saadaan tällaista kuvaa.

      Maailman henki ja uskonnollisuuden henki ovat molemmat yhtä kaukana Jumalasta. Usko Kristukseseen tarkoittaa henkilökohtaista suhdetta Jeesuksen kanssa. Jeesus tulee asumaan sydämeemme, Hän ohjaa, opettaa ja auttaa kaikkivaltiaan Jumalan luokse.

      Usko Kristukseen ei tarkoita: Uskontoa, uskonnollisuutta, kaanaankielen opettelua, eikä edes seurakuntaa tai johonin lahkoon kuulumista.
      Silti seurakuntien sisäpuolelta löytyy Kristukseen uskovia, koska sieltä on helpointa löytää toisia jotka myös uskovat Kristukseen. On seurakuntia joissa on paljon Kristukseen uskovia ja on seurakuntia joissa valtaosa on uskonnollisia ihmisiä jolla ei ole mitään tekemistä Jumalan kanssa.

      • ihan typerää tuollai

        Pidän joulutortuista edelleen enkä näe siinä mitään hakaristiä, ja olen uskovainen.


    • KTS (Ei kirj.)

      Teeveeseiska opettaa pienille, kuinka jeesusnuken voi istuttaa panssarivaunuun, mieluiten ameriikkalaiseen tai israelilaiseen, ja oppivat sitten isompina siunaamaan imperialistisia aseita ja kuolemaan tykinruokana kapitalistisen pääoman puolesta jeesustellen.

      ja lössi hurraa...

      • Siis--

        tarkoitat seuraavanlaista esitystä: http://www.youtube.com/watch?v=xnLCmB8Ekfo

        Milloinkahan lastenohjelmien juontajat oppivat normaalit käytöstavat, sillä tuollakin videolla esiintyvä vaikuttaa täysin idiootilta jollaisia ohjelman katsojat ei varmasti ole!


      • KTS (Ei kirj.)
        Siis-- kirjoitti:

        tarkoitat seuraavanlaista esitystä: http://www.youtube.com/watch?v=xnLCmB8Ekfo

        Milloinkahan lastenohjelmien juontajat oppivat normaalit käytöstavat, sillä tuollakin videolla esiintyvä vaikuttaa täysin idiootilta jollaisia ohjelman katsojat ei varmasti ole!

        Tää onkin suunnattu pääasiallisesti lasten uskonnollisille vanhemmille.


      • Rauhaa!

    • Lähtee poistatukseen

      Käyttäjätuki on jo vastaanottanut ilmoituksen asiattomasta viestistä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Korjaa toki jos...

      Koet että ymmärsin sinut kuitenkin aivan väärin. Jännittäminen on täyttä puppua kun et muitakaan miehiä näköjään jännitä
      Ikävä
      32
      3857
    2. Mitä aiot sanoa, kun ja jos tapaatte seuraavan kerran?

      Oletko päättänyt etukäteen?
      Ikävä
      143
      1619
    3. Ellen Jokikunnas paljasti somessa ison perheuutisen - Ralph-poika elämänmuutoksen edessä!

      Ellen Jokikunnas ja Jari Rask sekä Ralph-poika ovat uuden edessä. Tsemppiä koko perheelle ja erityisesti Ralphille! Lu
      Suomalaiset julkkikset
      11
      1491
    4. Mies muistatko kun näit

      Mut ensimmäisen kerran? Missä se oli? Hyvää yötä.
      Ikävä
      75
      1142
    5. Nainen, jos kuuntelet ja tottelet, niin sinulle on hyvä osa

      Ominpäin toimiessasi olet jo nähnyt mihin se on johtanut. Olen jo edeltä sen sinulle kertonut ja näen sen asian ja totuu
      Ikävä
      193
      1111
    6. Koetko sä mitään

      Syyllisyyden tunteita siitä mitä teit mulle?
      Ikävä
      58
      1061
    7. olet kaiken rakkauden arvoinen

      Olisinpa kertonut kuinka rakastuin sinuun. Kuinka hyvältä tunnuit siinä lähelläni, kunpa en olisi väistänyt vastapäätyy
      Ikävä
      26
      1017
    8. Olisi kiva

      Tietää, mitä oikein ajattelet minusta tai meistä? Mitä meidän välillä on? Salattua tykkäämistä, halua, himoa? Onhan tämä
      Ikävä
      38
      991
    9. Mikä koirarotu muistuttaa kaivattuasi eniten?

      Koirien piirteet muistuttavat usein ihmisten ja omistajiensa piirteitä.
      Ikävä
      67
      950
    10. Oot mun koko maailma

      Ei ole koskaan ollut ketään, joka olisi niin täydellinen minulle kuin sinä mies ❤️ Ikävöin sua🥹
      Ikävä
      78
      925
    Aihe