http://www.iltasanomat.fi/videot/toosatv/vid-1288630172056.html
Jos mikä niin tämä video välittää rehellisen kuvan joulunsanomasta!
Hakaristitorttuja ja saatanallisia joulutonttuja
12
142
Vastaukset
- TÄMÄ ON PROFETIA
Kuten jo tiedämme, televisiosta voi tulla profetiaa. Tuon videon lopussa Jumala rankaisee transseksuaalisesti pukeutunutta miestä siten että salama iskee hänet kuoliaaksi. Tämä ohjelma on siis totista profetiaa ja Jumalan sanaa! Nyt vain odotamme että jorma ilmoittaa pelasutssanomassa, kuinka tämäkin ohjelma vahvisti profetian oikeellisuutta!
- Oikea huomio.
Televisiosta voi todellakin tulla profetiaa siinä kuin erinomaista opetusta juuri samaan tapaan kuin tuossa videossa nähdään vaikkakin hieman liioitellussa muodossa.
Näin Herra hyväksikäyttää jopa viihteellistä tarjontaa opetuksen perille saattamiseksi. - Totta!
Omalta osaltaan tuokin video anttaa uutta vahvistusta profetioille ja niiden oikeellisuudelle. Kun lisäksi otetaan huomioon että se oli sisällöltään mieleenjäävempi kuin erilaisten seurakuntien tekemät, niin voimme todeta sen antaneen erittäin väkevän todistuksen asioille.
- typerää vouhotusta!
Ei hakaristi ole pehmoinen ja pyöreämuotoinen eikä maistu hyvältä! Voisivat vähän käyttää järkeään hysterian sijasta ne ruotsalaisetkin!
pitää uudestisytyä niin menokin tulee uudeksi.
http://www.kolumbus.fi/pentti.toikkanen- --------------------
Kieltämättä aikamoinen video joka on monien uskonnollisten ihmisten kohdalla totta. Ainakin jos kerää eri seurakunnista ja niistäkin ääriaineistoa niin saadaan tällaista kuvaa.
Maailman henki ja uskonnollisuuden henki ovat molemmat yhtä kaukana Jumalasta. Usko Kristukseseen tarkoittaa henkilökohtaista suhdetta Jeesuksen kanssa. Jeesus tulee asumaan sydämeemme, Hän ohjaa, opettaa ja auttaa kaikkivaltiaan Jumalan luokse.
Usko Kristukseen ei tarkoita: Uskontoa, uskonnollisuutta, kaanaankielen opettelua, eikä edes seurakuntaa tai johonin lahkoon kuulumista.
Silti seurakuntien sisäpuolelta löytyy Kristukseen uskovia, koska sieltä on helpointa löytää toisia jotka myös uskovat Kristukseen. On seurakuntia joissa on paljon Kristukseen uskovia ja on seurakuntia joissa valtaosa on uskonnollisia ihmisiä jolla ei ole mitään tekemistä Jumalan kanssa.- ihan typerää tuollai
Pidän joulutortuista edelleen enkä näe siinä mitään hakaristiä, ja olen uskovainen.
- KTS (Ei kirj.)
Teeveeseiska opettaa pienille, kuinka jeesusnuken voi istuttaa panssarivaunuun, mieluiten ameriikkalaiseen tai israelilaiseen, ja oppivat sitten isompina siunaamaan imperialistisia aseita ja kuolemaan tykinruokana kapitalistisen pääoman puolesta jeesustellen.
ja lössi hurraa...- Siis--
tarkoitat seuraavanlaista esitystä: http://www.youtube.com/watch?v=xnLCmB8Ekfo
Milloinkahan lastenohjelmien juontajat oppivat normaalit käytöstavat, sillä tuollakin videolla esiintyvä vaikuttaa täysin idiootilta jollaisia ohjelman katsojat ei varmasti ole! - KTS (Ei kirj.)
Siis-- kirjoitti:
tarkoitat seuraavanlaista esitystä: http://www.youtube.com/watch?v=xnLCmB8Ekfo
Milloinkahan lastenohjelmien juontajat oppivat normaalit käytöstavat, sillä tuollakin videolla esiintyvä vaikuttaa täysin idiootilta jollaisia ohjelman katsojat ei varmasti ole!Tää onkin suunnattu pääasiallisesti lasten uskonnollisille vanhemmille.
- Rauhaa!
KTS (Ei kirj.) kirjoitti:
Tää onkin suunnattu pääasiallisesti lasten uskonnollisille vanhemmille.
Asiaa valaiseva äänite:
http://www.youtube.com/watch?v=USiHsEq0DWA
- Lähtee poistatukseen
Käyttäjätuki on jo vastaanottanut ilmoituksen asiattomasta viestistä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse864660Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1093857Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1893694Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.692108Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575751941Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.791298- 1301172
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1531127- 511034
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä30914