Neobux kysymys,

apua kaipaan.

Olen uusi Neobuksissa ja Paypallin käytääjä, joten kysymys kuuluu näihin.

Miten pitää toimia jos haluaa sijoittaa vähän tuohon Neobuxiin?
Pitääkö tuohon Paypall tilin kohdalle luoda uusi sähköposti ?

4

262

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Junkku

      Tämä ei ole 100% oikea vastaus mutta olen itse Neobux käyttäjä ja paypal. Oma taktiikka on olla sijoittamatta neobuxiin joten en ole itse sijoittanut omia rahoja neobuxiin joten en ole varma miten homma toimii jos haluaa sijoittaa.

      Paypal tilihän toimii sähköpostiosoitteella ja tämä paypal sähköposti esim. [email protected] tulee kirjata neobux käyttäjätilin sivuille jotta neobux voi siirtää rahaa sinulle.

      Jos haluat sijoittaa rahaa omalta tililtä niin sinun täytyy lisätä pankkikorttisi sinun paypal tilille jotta he tunnistavat sinut ja voivat olla yhteydessä sinuun jos joskus tulee jotakin epäselvyyksiä. Paypal tilillä on tarkat ohjeet miten linkität korttisi paypal tiliin ja miten siirrät rahaa omalta esim. aktian tililtä paypal tilille.

      Kun sinulla on rahaa paypal tilillä menet neobuxiin ja oman tilin sivuille. Vuokratilin vieress on merkki ja sitä painammalla tulee valikko mistä haluat siirtää rahaa neobux tilille. Valitse Paypal ja jatka ja suorita maksu.

      Jos paypal tilillä ei ole tarpeeksi rahaa niin tällaisissa tapauksissa voi olla että rahaa siirtyy suoraan omalta pankkitililtä pankkikortin kautta.

      Kuten aikaisemmin sanoin niin en ole varma miten homma toimii koska en ole itse maksanut paypal tilin kautta mutta näin olen ymmärtänyt asian. Toivottavasi tästä oli jotakin apua :D

      • Apua kaipaa,

        Oikein paljon kiitoksia sinulle vastauksestasi, siitä on paljon apua ja se selvensi miten tuota Paypalli käytetään myös. Olen tuossakin ihan aloittelija.

        Viellä vähän kahden vaihella, laitanko muutaman euron tuohon Neobuxiin, mutta nyt uskoisin sen osaavan tehdä jos niin päätän.

        Mukavaa joulunalausaikaa sinulle :).


    • neobuxaaja
    • 7+16

      Liittykää Probuxiin, paljon parempi ja luotettu sivusto: http://www.probux.com/?rh=4D6172614E616C6C65

      Itselläni vajaa 1000 vuokrareferaalia ja klikkausten keskiarvo 1,1 - 1,3 kun Neobuxissa tuskaa päästä edes 0,8:aan...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Perintovero 100 prosenttiin, työeläkkeet ja maataloustuet pois

      Noilla eväillä lähden tasapainottamaan valtiontaloutta ja korjaamaan työntekijöiden palkkakuoppaa nostamatta työnantajie
      Maailman menoa
      365
      6538
    2. Riikka runnoo: polttoöljyn hinta nousi maaliskuussa 40 prosenttia

      Onko irvistelijällä sakset hävinneet, vai miksei osaa leikata polttoaineiden hintaa kansalaisten kukkarolle sopivalle ta
      Maailman menoa
      74
      4234
    3. Purra ryöväsi Marinin Itä.-Suomelle neuvottelemat EU-rahat

      Perust vihaavat suomalaisia, mutta eritoten itäsuomalaisia. "Osa kaksikäyttörahoista on alun perin Itä- ja Pohjois-Suom
      Maailman menoa
      43
      3594
    4. Seida Sohrabi: Suomi ei ole rasistinen maa

      Seidalta taas täyttä asiaa. Miksi punavihreät naiset eivät pysty samaan - no se ideologia estää. "Meillä on valitettava
      Maailman menoa
      137
      3519
    5. Miksi persut hyökkäävät jatkuvasti henkilöitä päin?

      Miksei persut yritä lainkaan korjata asioita, vaan koko ajan haukkuvat henkilöitä? Ei tuollaisilla turvanpieksäjillä ole
      Maailman menoa
      95
      3504
    6. Demariskandaali! Eveliina Heinäluoma (sdp) kahmii kaikki Hitas asunnot itselleen!

      Heinäluoma on ostanut useita yhteiskunnan tukemia, hintasäännösteltyjä asuntoja itselleen! Ei ihme, että Hitas on ollut
      Maailman menoa
      245
      3463
    7. Dannysta tulee isä 83-vuotiaana

      Huh huh sentään sellaista naista, joka laitattaa itsensä paksuksi ikälopulle papalle ! Ajatellaanko lapsen oikeuksia oll
      Maailman menoa
      94
      3262
    8. Demarien sanoin kuvaamaton ahneus - Eveliina Heinäluoma vain yksi esimerkki

      Mutta näin se on demari-eliitissä aina ollut, käytännössä siis nämä eliittiin kuuluvat ovat puhtaasti porvareita - Marin
      Maailman menoa
      104
      2763
    9. Ketkä haukkuu suomalaisten ÄO:tä?

      Siinä on kaksi vaihtoehtoa, joko siis rutiköyhä vajaaälyinen vasuri tai venäläinen. Kyllähän täällä käy suomenvenäläisi
      Maailman menoa
      25
      2642
    10. Abdullah iski Citycenterin vessassa

      Miksi näitä juttuja pitää lukea lähes päivittäin? https://www.hs.fi/helsinki/art-2000011913632.html
      Maailman menoa
      227
      2520
    Aihe