Hyvä JOFA SETÄ MAITOJUNA

Alex_puck

Kuten näillä sivuilla sivuilla seikkailijat ovat jo huomanneet, olemme saanut uuden "asiantuntijan" messiin näille sivuille, jonka mielipiteen ovat jokseenkin ihmislaumasta poikkeavia. En muista milloin olisin saanut nauraa näin makeasti, joten kiitos siitä.

Mutta meinasin vain kysästä sinulta JOFA SETÄ MAITOJUNA henkilökohtaisen kysymyksen jos se toki vain sopii. Kun ahkerasti näitä Suomi24 palstoja lueskelet aina iltaisin hotellistasi, niin voisitko kertoa pidätkö omaa blogia? Aion ainakin itse ruveta seuraamaan jos vain kyseistä juttua harrastelet. Näkemyksesi ovat vain niin hulvattomia, että tekisi mieli kokeilla jotain sen tyyppistä, käyhän se varmaan hyvästä terapiastakin.

Tosin kunhan vain muista pysyä asiallisena niin kaikki on ok.

Ja anteeksi kun nyt tämä aihe ei tavallaan liittynyt tämän palstan teemaan mitenkään, mutta luulen että se ei nyt kauheasti ketään jää kaivelemaan.

Ja vielä sellainen juttu sinulle JOFA SETÄ MAITOJUNA, sanoisin vilpittömästi, että Down Goes Brown kolumnia kirjoittava kiekkohuumorin kuningas Sean McIndoekin kalpenee sinulle jutuissaan. Jos vain suinkin pystyt niin jatka tämän homman parissa. SE PARHAITEN NAURAA JOLLA ON KOVIN LÄÄKITYS, menee suomalainen sanonta.

5

128

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • JOFA SETÄ MAITOJUNA

      Hyvä Alex.

      Tällä hetkellä kirjoitan vaan viiltävät totuudet tänne suomi24 palstalle. Toisia ne näköjään naurattavat, toisilla näyttää menevän hermo.Jääkiekko herättää tunteita.

      T.JOFA SETÄ

      • palstalukija

        Niitä viiltäviä totuuksia on mukava lukea, vaikken niistä aina samaa mieltä olekaan.


    • ou jee

      "Se parhaiten nauraa, jolla on kovin lääkitys"

      Ja sinä menet ja naurat makeasti.

      Taisit puhua itsesi juuri pussiin.

      • Alex_puck

        problem? :D
        ei tarvii ottaa nii tosissaa


      • ou jee
        Alex_puck kirjoitti:

        problem? :D
        ei tarvii ottaa nii tosissaa

        En minä sitä tosissani ottanut.

        Kunhan heitin, lähinnä läppänä. Oli sitten varmaankin huono sellainen.

        Ymmärsin kuitenkin, että itsekin vitsailit aloituksessasi.

        Tai sitten ymmärsin ihan väärin.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      98
      6138
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      349
      5607
    3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      52
      2649
    4. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      104
      2056
    5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      107
      1768
    6. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      124
      1717
    7. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      19
      1613
    8. Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan

      Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju
      Kotimaiset julkkisjuorut
      180
      1267
    9. On todella hassua

      Ajatella että pitäisit erityisen kuumana tai seksikkäänä?
      Ikävä
      73
      1187
    10. Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan

      Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään
      Maailman menoa
      33
      998
    Aihe