Fuckismi

Emme kuulu mihinkään. Kuunnellaan kyllä. Joskus aina. Anyway, We don´t give a fuck.
1276
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Musta ton mahdollistaa vain länsimainen hyvinvointiyhteiskunta. Kaikkea, jopa olemassaolonsa tarkoitusta joutuisi pakostakin pohtimaan enemmän, jos elämä esim. suomessa ei olisi niin hyvin järjesteltyä. Niinkuin eräs filosofi, jonka nimeä en muista, sanoi, että suomessa nuoret vain vahtivat oikeuksiaan, ymmärtämättä asiayhteyksiä sekä esim. velvollisuuksia. Olen itsekin suomalainen nuori, mutta en fuckisti, hehehe, koska jos kaikki olisivat fuckisteja meillä olisi huonostivoiva kehitysmaa käsissämme ja paljon kuolleita.

Pienellä joukolla on silti mahdollisuus olla fuckisti hyvinvointivaltiossa. Et varmaan vakavissasi silti ole ns. fuckisti, vai oleks?:)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


RayD kirjoitti:

Emme kuulu mihinkään. Kuunnellaan kyllä. Joskus aina. Anyway, We don´t give a fuck.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu