253 osallistunut muutamassa päivässä.
Äänestän Perussuomalaista EU-vaaleissa- Facebook tapahtuma:
https://www.facebook.com/events/550467571706194/
Äänestän Perussuomalaista EU-vaaleissa
13
244
Vastaukset
- Hyvä Peruss
Niin minäkin. Eihän muut puolueet välitä Suomen köyhistä eikä keskiluokastakaan vaan keskittävät voimansa siihen että Suomi saataisiin Brysselin orjuuteen.
- IPU sanoo
Että Perussuomalaiset eivät ole Eu:sta eroamassa, eivätkä edes eurosta, kuuluvat siis samaan kastiin kuin hallituspuolueet, turha joukko, eivät tuo muutosta.
- Kreikka ulos
IPU sanoo kirjoitti:
Että Perussuomalaiset eivät ole Eu:sta eroamassa, eivätkä edes eurosta, kuuluvat siis samaan kastiin kuin hallituspuolueet, turha joukko, eivät tuo muutosta.
Perussuomalaiset ovat edelleenkin kriittisimmin nykyiseen euroon suhtautuva eduskuntapuolue eli Ps ei hyväksy liittovaltiota eikä kriisimaiden pankkien tukemista. Äänestäkää parasta eli Soinin puoluetta, se on rehellisin puolue, se piti vaalilupaukset, se ei siis pettänyt äänestäjiään kuten molemmat vasemmistopuolueet, demarien valehtelu, takinkääntö jo näkyy, kannatus nyt 15-16% ja Jutan haluaa puheenjohtajaksi enää muutama prosentti demareista. Euro on erittäin pahassa kriisissä mutta siitä vaietaan nyt euro vaalien kynnyksellä, annetaan vääriä tietoja että muka eurovalue on selviytymässä kriisistä, mm.Kreikan talous oli supistunut entisestään joulukuussa/tammikuun alussa. Älkää menkö ansaan, älkää uskoko propagandaa. Olisi ollut hyvä jos euro olisi ollut menestys mutta se olikin kurjuus suurimmalle osalle euromaista ja tilanne pahenee.
- Ei nyt ihan...
Perussuomalaiset ovat parasta mitä EU on Suomesta saanut.
Kun kaikki EU:hun kyllästyneet päästävät höyrynsä Perussuomalaisia äänestämällä, siis äänestämällä puoluetta joka on EU-kriittinen mutta ei vaadi eroa siitä, voi EU edelleen jatkaa rappiopolitiikkaansa. Kriittisyyden esiintyminen ainoastaan aiheuttaa keskustelua, ei muuta.
Olennaista olisi erota EU:sta. Sitä ajaa esimerkiksi Itsenäisyyspuolue. - melki
Perussuomalaisten EU-kriittisyys on oikeastaan EU:n kannalta aika mitätöntä. Perussuomalaiset eivät ole tehneet elettäkään muuttaakseen asioita joita EU:n suhteen ajavat. Tämä asettaa PS:n ja esimerkiksi Kokoomuksen samalle puolelle EU-asioissa.
- Ei Terhoa kuitenkaan
Joo - niin ehkä minäkin, mutta Sampo Terho saa olla rauhassa. En ymmärrä ollenkaan, miten hänkaltaisensa sopii Perussuomalaisiin. Hänellä on ihmeellinen ajatusmaailma. Esimerkkinä vaikka tämä tupakkateollisuuden tukeminen. Hän ainoana Suomen mepeistä äänesti sen puolesta, että maustettuja tupakoita voidaan edelleen valmistaa ja myydä. Perusteluna yksilönvapaus - vapaus valita. Siis vapaus valita myrkky, jolla sairastuttaa ja ympäristönsä, missä röyhyyttelee.
Monia muitakin asioita on ollut, missä hänen ajatusmaailmansa ollut käsittämätön.- Bobrikovit yök
Pahinta Suomelle on itsenäisyyden menetys ja päätösvallan antaminen Brysselille, tätä haluavat kaikki muut paitsi Perussuomalaise siis eduskuntapuolueista, Sipilä on Kepuli komissaari Olli Rehnin veroinen suomalaisten köyhien sortaja, haluavat molemmat leikata köyhät ja keskiluokankin hihattomiksi ja lahjoittaa rahat liittovaltion kassaan, täytyy olla erittäin epäisänmaallinen jos äänestää muuta kuin Perussuomalaisia nykyisessä tilanteessa kun Suomen loppukin itsenäisyys on vaarassa. Muiden kuin Ps puheenjohtajat ovat Rehnin kaltaisia Bobrikoffeja jotka vihaavat tavallisia suomalaisia ihmisiä, suurin osa meistä on tavallisia.
- Kuka tietää?
EU:ssa käy tuhatmäärin elinkeinoelämän loppareita. On varmasti suuri houkutus ottaa vastaan tarjottuja lahjuksia, jotka saattavat olle suuriakin rahasummia. Kukaan ei saa koskaan tietää, mitä kulisseissa tapahtuu.
Väitetään jopa, että EU olisi mafian talutusnuorassa. - Tämän kelin mies!!!
Bobrikovit yök kirjoitti:
Pahinta Suomelle on itsenäisyyden menetys ja päätösvallan antaminen Brysselille, tätä haluavat kaikki muut paitsi Perussuomalaise siis eduskuntapuolueista, Sipilä on Kepuli komissaari Olli Rehnin veroinen suomalaisten köyhien sortaja, haluavat molemmat leikata köyhät ja keskiluokankin hihattomiksi ja lahjoittaa rahat liittovaltion kassaan, täytyy olla erittäin epäisänmaallinen jos äänestää muuta kuin Perussuomalaisia nykyisessä tilanteessa kun Suomen loppukin itsenäisyys on vaarassa. Muiden kuin Ps puheenjohtajat ovat Rehnin kaltaisia Bobrikoffeja jotka vihaavat tavallisia suomalaisia ihmisiä, suurin osa meistä on tavallisia.
RehuOlli hoiteli rahat pankkien laareihin ja jätti ihmiset nuolemaan näppejään!!
- perus-politiikka
seppo niittymäki, rallikuski. ole hyvä, ja luovuta essusi.
kiitos. - Terho ulos!!!
Mutta älä Sampo Terhoa, hän on täysi uusliberalisti, jos se kertoo sinulle jotain.
- Näin se menee
Äänestän sosialidemokraattia EU-vaaleissa, todennäköisimmin Riitta Mylleriä, kokenutta EU-asiantuntijaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Heh, Riikka runnoi Suomen BKT:n miinukselle
Suomi on Riikan irvistysten ansiosta ainoa negatiivisen talouskasvun maa EU:ssa. Ei tästä ainakaan EU:ta voi syyttää, ku775461Erään T miehen viimeinen aloitus tänne
Moi Olen kirjoittanut täällä säännöllisesti yli 5 vuotta. Kaivannut kuten kuuluukiin, mutta myös unohdellut ja selvitel353135Sanna vaihteeksi Australian "60 minuuttia" ohjelmassa
Kansanvälinen superstaramme esiintyi tällä kertaa toisella puolen maapalloa esitettävässä ohjelmassa. Kiinnostus on kova1232373HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta
Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a1211972Yritykset verolle ja yritystuet 10 mrd. eur/v pois
Kiristämistapauksissa yrityksille sanotaan hei hei. Suomi ei tarvitse yhteiskunnan rahoilla "yrittämistä". Yhteiskunta v231909- 1111820
Sanna Antikainen (ps) : Vornasen pyssy suututti demarit
https://www.suomenuutiset.fi/sanna-antikaisen-kolumni-vornasen-pyssy-suututti-demarit-mutta-kuka-puhuu-totta/ Vornasen61489Yritän saada sinut pois mielestäni ja ajatuksistani nainen
Turhaan. Mitä enemmän yritän, sitä enemmän haluan sinut ja sinua. Miten voitkaan olla niin ihana ja tuntua niin hyvältä.711442Björn Wahlroos ykkösaamussa nautittavaa kuunneltavaa
Ehdottomasti viisaimpia ja tietävämpiä ihmisiä mitä Suomesta koskaan tullut. Naureskeli viherpiipertäjille jotka ihan p2971435Nyt meni maku vas.liittoon, kun vaativat minimituntipalkkaa lakiin
Sehän tarkoittaa samalla myös maksimituntipalkkaa, koska kun laki on kerran laadittu, niin sitä on vaikea muuttaa. Työma541300