asumme Turussa,normaalisti kaapelitv alueella,kerrostalossa,muutimme tänne Saksasta,toimme satelliitti antennin,voiko sillä saada näkymään saksal.kanavia vai pitääkö ostaa jokin muu antenni.Olimme viime talvi Espanjassa ja katsoimme siellä tuolla antennilla saksal.kanavia,Se ei ole sellainen pyöreä ,iso,vaan enemmän suorakaiteen muotoinen.Kuka osaa neuvoa?
Miten saada saksal.kanavia näkyviin,antenni?+
2
182
Vastaukset
- suuntaa Astraan
Jos parvekkeeltasi on etelä-lounaan välinen alue täysin esteetön puista, muista kerrostaloista jne. niin miksei se vois onnistua. Sun pitää suunnata lautanen kohti Astraa 19,2 astetta itään. Mut huomioi se ettei toi suorakaiteen muotoinen lautasantenni välttämättä vastaanota Suomessa kovin hyvin, ne vastaa aika pienikokoista pyöreää lautasta ja Astralle suositellaan Suomen oloissa ainakin 60 cm lautasta ellei vähän isompaakin, siitäkin huolimatta että satellittien lähetystehot on kasvaneet ja lähetykset digitaalisia.
Astassa on iso liuta vapaitakin saksalaisia kanavia joten katseltavaa varmaan riittää.- fdsgfasdfadsfdadf
ja yksi keino on minitietokone, kuten raspberry. tai joku mediatoistin kuten apple tv.
saksalaisia kanavia on netissäkin aika määrä!
http://www.lyngsat-stream.com/tvcountry/Germany.html
http://wiki.ubuntuusers.de/Internet-TV/Stationen
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta
Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään22821606Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla
"älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen1014254Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu832998Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv532214Temutatko ?
Ostatko kiinalaisista verkkokaupoista halpaa tavaraa tai vaatteita ja miksi? Siksi että on kiva ostaa kun halvalla saa?1981888Martinalta vahva viesti
"Suuret unelmat venyttävät sinua, pelottavat vähän ja vievät mukavuusalueen ulkopuolelle. Juuri siellä kasvu tapahtuu. J2891642Jos mies olet oikeasti...?
Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh1391604Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?731571Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin
"-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup1691519Esko Eerikäinen paljastaa järkyttävän muiston lapsuudesta - Isä löytyi alastomana slummista
Esko Eerikäisen tausta on monikulttuurinen, hän muutti vain 10-vuotiaana yksin kotoaan Kolumbiasta isovanhempiensa luo S151413