Valerauhan vahvistaja 1 eli merkkipäinen Gorba on syntynyt 2.3.1931 ja valerauhan vahvistaja 2 Shimon Peres 2.8.1923. Toi ei voi olla sattumaa että toi 1931-1923 = 8 ja Peres on syntynyt juuri kahdeksannessa kuussa ja jos lasketaan vuosiluvusta 1923 kaksi viimeistä 2 3 niin saadaan Gorban syntymäkuukausi. APUVA! :O
http://www.ilmatar.net/~np/misc/maailmanloppu.html
http://www.ilmatar.net/~np/misc/maailmanloppu.html
Vastaukset 12
Vanhimmat
RAUHA YLÖSOTTOINEEN TULEE
"Israel on jo hyväksynyt kutsun Yhdysvaltojen johdolla Washingtonissa järjestettäviin suoriin rauhanneuvotteluihin. Syyskuun toisena päivänä alkavissa neuvotteluissa tapaavat kasvotusten palestiinalaisten presidentti Mahmoud Abbas sekä Israelin pääministeri Benjamin Netanjahu. Neuvottelukutsun saivat myös Egyptin presidentti Hosni Mubarak ja Jordanian kuningas Abdullah. Edellisen kerran Lähi-idän rauhasta on neuvoteltu joulukuussa 2008." (MTV3)
Parhaimmat profeetat tietävät, että "rauha ylösottoineen tulee". Vuosikymmeniä opetettiin, että rauha ylösottoineen tulee seitsemän vuotta ennen näkyvää paluuta. Ei olekaan ihme, jos tuhannet odottavat ylösottoa syyskuussa 2010 etenkin kun Lähi-Idän rauhaa on taas tarkoitus hieroa Yhdysvalloissa.
Me kuitenkin tiedämme rauhan edelle vielä Antikristuksen tulon ja ilmestymisensä on sitten mukana olo rauhaa vahvistamassa. Tiedämme siis kyseisestä rauhastakin sen, että Antikristus on siinä mukana ja Jerusalemista sovitaan. Vielä eivät rauhanneuvottelut ole "konfirmaatiovaiheessa."
Harri Veijosen vuoden 1995 kirjasta lähtien karitsan häiden pituudeksi on tiedetty 1335 päivää, ja rauhansopimuksen "oikea" tulohetki on hieman ennen sitä eli näkyvän paluun tullessa syksyllä 2017 se hetki on tammikuussa 2014. Niilo P. näyttää kokoavan sivuilleen minun vanhoja selityksiä, mutta ne eivät todista muuta kuin Raamatun sanaa, että "ymmärrys lisääntyi". On viisasta seurata ja toistaa viimeisimpiä tekstejäni!
Harri Veijonen
Myös pelastussanoma.fi tukee lappeen Rannan profeetan ennaltietämisiä ja on täydellä sielulla ja sydämellä niiden takana! Pelastussanoma-sivusto kannattaa mm. näitä profetiasivuja ja kertoo, että juuri niillä on oikeaa, raitista ja raikasta profetiaa eikä ummehtunutta ja tunkkaista:
Ei ole KTS:n ilmattaren herjaus-, ivailu- ja pilkkaamis-, eikä mainossivusto.
>>>parhaimmat profeetat
Käyttäjätuki on jo vastaanottanut ilmoituksen asiattomasta viestistä.
KTS ja Harri Veijonen , ilmatar ym. Tuovat esille asioita joita ymmärtävä ihminen luettuaan niitä tulee hetkessä vakuuttuneeksi siitä että uskovat ovat valheen tiellä Jeesuksineen.
Nämä Jeesus uskovat yrittävät täällä poistaa noiden virheellisten väärien profeettojen sanomien esilletuonnin ,koska heillä on jo uudet valheet olemassa.
Nyt kristinuskon harha ei elä kauan nopean tiedonsiirron maailmassa, vaan heidän velheensa jäljet ovat lyhentyneet ja tiedon tallentaminen on antanut mahdollisuuden tarkempaan asioihin puuttumiseen.
Olen saanut olla mukana asettamassa estettä kristinuskon valheen etenemiseen täällä!
Jos valehtelu on onnistunutkin menneinä vuosituhansina/ v.satoina/ v.kymmeninä, niin turhaa on potkia tutkainta vastaa ja kuvitella yksinkertaisessa mielessään että poistattamalla tältä palstalta kirjoituksia jotka ei sovi omaan ajatusmaailmaan, kykenee hallitsemaan toisten ihmisten mielipiteitä.
Satutte juuri olemaan raamatullisten asioiden sivustolla, joten teidän ei tarvitsekaan usko mihinkään, mutta valitettavasti sivuston, sen teeman ja uskovien mitätöinti on sääntöjen vastaista. Rikolliset poistukaa omille foorumeillenne. Tästä ette saa ateistista sivustoa, mutta itsenne saatte bannattua kylläkin täältä. Ajatusmaailma on täällä S-24 teeman mukainen eli profetallinen. Herjaukset, solvaukset, ivailut ja pilkkakirjoitukset poistamme.
Ei ole inttämistä, eikä väittämistä varten, vaan lähtee siitä totuudesta, että vain raamatulliset profetiat perustuvat sivuston teemaan. Niistä voi keskustella, ei ateistien väitellä.
Juuri tuossa joku väitti ettei olisi mitään Bannia, miksi sinäkään et käytä mitään nimimerkkiä?
En minäkään enää sen kauemmas seuraa kristinuskon harhaa , kuin kerton ettei 15 vuoteen teidän Jeesuksenne tuu ,sen lisäksi ettei koskaan.
Mutta tuo 15 vuotta siksi kun en lähde tutustumaan noihin uusiin valheisiin joita keksitte.
Voithan sen bannin järjestää juuri sieltä tulin.
Muuten kumpi on laitettava sinne sulkulistalle sekö joka valehtelee Jeesuksen tulon?
Vai sekö joka sanoo että nuo valehtelee?
Et voi sulkea pois Raamattua Raamatulliselta sivustolta. Et voi täällä väittää valheeksi, mutta ateistien osiossa voit sen tehdä. Et voi poistaa raamatullista profetiat sivustoa muka valheellisena. S-24 on sen asettanut. Väittelet siis S-24 sivustoa vastaan ja sen lisäksi uskovia ja kristittyjä vastaan Suomen lakia vastaan kiihottamalla kansanryhmää, uskovia vastaan.
7692u¨64t'gj:n viesti ei sisältänyt keskustelua näyistä, profetioista eikä tulevaisuuden ennustuksista. Ilmiannettu ylläpidolle.
Keskustelu koskee Danielin kirjaa on Raamatussa.
Danielin kirja on apokslypsi kristinuskon mielestä,tuhat ja yksi mielestä ei.
Kristinusko ennustaa mm,tulevaisuutta Danielin kirjaan vedoten.
Joten jätähän Ilmi antamatta!
Tarkennus. Virallinen kristinusko myöntää Danielin kirjan olevan menneisyyttä. Sen menneet tapahtumat on selostettu Kirkkoraamatun marginaaleissa.
Nää dispensationalistiset pikkulohkot ja lahkot sillä vaan ratsastaa
Laitoin jo ilmiantajalle lue sieltä.
Kaikki lahkosaarnaajat joutuisivat sinun mielestä syytteeseen ,harhaoppinen tarkoittaa aikalailla samaa kuin valehtelija yms,käsitteet ovat sanakäänteitä joiden painoarvo vaihtelee kuulijan korvissa.
Ja nimenomaan tuo Raamattu aiheuttaa nämä keskustelut ,joten ei ole pois suljettu.
Käyhän lukemassa ne käännytykset sieltä ateisti osastolta.
Se kansanryhmä kuuluisi uskontojenuhrit osastolle, eikä Mellerin uskonliikkeen riistettäväksi.