Se on mielestäni Alicia. Luonteeltaankin herttainen ja sopivan pippurinen.
Miss Emmerdale 2013 Suomi
Bob's finger
13356
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Että Aliciako herttainen? Musta siitä mimmistä on herttaisuus kaukana. Jos pitää mainita joku niin tuon Miss Emmerdale tittelin nappaa Bartonien nuorempi tytär Hannah. Harmi vaan et se on niin vähä esillä.
alicia on kaikkea muuta kuin herttainen. kiukkuinen, heikkohermoinen, "blondi", äkkipikainen yms
samaa mieltä ku ulkopuolinen, että hannah on kaunistunut aikuistuessaan
Koska Aliciasta on tullut blondi?Erittäin tumma hän on ollut tähän asti.
Blondi tarkoittaa vaaleahiuksista.Moni saattaa sekoittaa myös Bartonien tyttärien nimet.
Kaunis on tämä nuorempi puotipuksunakin työskentelevä Hannah.Mutta ei Hollykaan ruma ole.
Mutta varsinainen miss emmerdale on varmaankin Katie.Joka on todellakin blondi ja käynyt läpi jo monet miehet.
Et tainnut käsittää Alicia Sugdayn "blondia" ihan oikeen. Tässä tapauksessa puhutaan "El Bimbosta" eli hieman pöljästä. Ei blondivitsitkään perustu vaaleiden naisten hiustenväriin vaan johonkin ihan muuhun ominaisuuteen . Ja tähän ryhmään tää Laylan siskokin taitaa kuulua.
"Koska Aliciasta on tullut blondi?Erittäin tumma hän on ollut tähän asti.
Blondi tarkoittaa vaaleahiuksista"
äly hoi älä jätä!
blondi oli tarkotuksella lainausmerkeissä, "blondi"
tiedäthän blondivitsit. niissä blondia käsitellään järjen mukaan ei tukan värin
http://fi.wikibooks.org/wiki/Vitsit/Blondi
Ei Kate.
Hän on tyhmä, eikä pysty pitämään omana tietonaan yhtään mitään.
Hän on pilannut monet välit kylällä juoruilunsa vuoksi.
Höh, ei olis enää ilkeempi voinu olla siskolleen. Ei oo herttasta nähnykään !
edna on herttaisin
Jos Suomessa nähtyjen Emme-jaksojen naisista vuodelta 2013 pitää/saa valita, niin ainakin Scarlett on suosikkejani.
Debbie ehdottomasti! Ja nyt varsinkin tämän hetkisissä emmen jaksoissa kun on taas brunette. Hänelle sopii paremmin tummat hiukset minun mielestäni. Ja 1 perintöprinsessa voisi olla katie, vuodet kuluu mutta hän pysyy koko ajan yhtä kauniina. 2 perintöprinsessa alicia.
Vaaleat hiukset ja se nuttura on vanhentanut Debbietä.Tummana hän ei tosiaankaan näytä ikäistään vanhemmalta.Lisa Dinglen hiukset on nykyään myös omituisen kirjavat.Harmaata edessä ja juurissa ja muualla eri sävyjä.Kauniit olisivat tuollaiset vahvat hiukset, tasaisesti värjättyinä ja joskus hieman eritavalla kiinnisidottuna.
Eikä aina samalla tavalla, sivut ylösnostettuna ja osa otsahiuksia otsaa peittämässä.
Gennielle kasvoille sopii mainiosti nykyinen hiusmalli, ns.polkkatukka.
"Lisa Dinglen hiukset on nykyään myös omituisen kirjavat.Harmaata edessä ja juurissa ja muualla eri sävyjä.Kauniit olisivat tuollaiset vahvat hiukset, tasaisesti värjättyinä ja joskus hieman eritavalla kiinnisidottuna."
Lisan rooliin kuuluu värjäämättömät tai huonosti värjätyt leikkaamattomat hiukset. Ei köyhällä Dinglen naisella ole varaa oikeaan kampaajaan.
Tässä just nähdään Emmen suola verrattuna amerikkalaisiin sarjoihin, ihmisten lookista ja käyttäytymisestä näkee heidän sosiaaliluokkansa.
Vaikka toisaalta ihmettelen tuota Dinglejen ainaista köyhyyttä ja rahattomuutta vaikka kaikki siellä asuvat aikuiset Lisa Sam ja Zak käyvät töissä.
Se hiustyyli mikä on Genniellä, ei ole polkkatukka.:D
Mulla oli kerran polkkatukka ja se oli paljon lyhyempi ja poikamaisempi ku Genniellä.