Kun taloon tulee taloyhtiön vuokraan sisältyvä Sonera VDSL2 laajakaista, niin joutuuko määräaikaissopimuksen tehnyt maksamaan sopimusajan loppuun asti sopimuksen mukaista yli 32 euron kuukausimaksua 100/10 Mbit/s VDSL2 laajakaistaliittymästä, vai tippuuko hinta taloyhtiön sopimaan n. 20 €/kk uuteen hintaan kyseisestä nopeusluokasta?
Vuokrassahan jo maksetaan hieman alemman nopeusluokan hintaa, joten 32 €/kk määräaikaishinta sisältää lisäksi vuokraan sisältyvän maksun, joka tulee vuokrankorotuksen muodossa. Yhteishinta korottuu näin jonnekin 40 €:n tuntumaan.
On se meinaan väärin että määräaikaissopimuksen tehneille laajakaista tulee kalliimmaksi kuin niille jotka eivät ole sitoutuneet laajakaistaan. Ymmärrän kyllä että sopimusaika pysyy voimassa, mutta kyllä hinnan pitäisi laskea taloyhtiön sopimaan n. 20 €/kk hintaan.
100/10 VDSL2 määräaikainen sopparin muutos
vuokraan sisältyväks
3
158
Vastaukset
Morjesta,
Tässä menneepi niin että hinta putoaa automaattisesti siihen pariin kymppiin. Sun ei tarvi muuta kuin käytellä nettiä :)
Tero@SoneraPartio
www.sonera.fi/sonerapartio- luulisin ainakin
..mutta pysyy varmaan kuitenkin määräaikaisena sen loppusopimuskauden?
Tässä menee silleesti että jos sulla on tällä hetkellä pelkkä kaista, ei siis Viihdettä mukana, määräaikaisuus päättyy kun taloyhtiöön tuleepi se sopimus.
Tero@SoneraPartio
www.sonera.fi/sonerapartio
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään
"Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El1486781MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!
Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny635903Orpon hallitus paskoi kaikki hommat
ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.884539NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun1004466Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja1614280Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.941660- 4021556
- 821369
HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta
Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a301355Onko kaivattusi muuttunut sinä aikana
Kun olet hänet tuntenut? Jos, mihin suuntaan? Mistä epäilet muuttumisen johtuneen?411131