Kun ei ole tiliotetta ja verkkopankki on sekava, ei pysty tarkistamaan, onko maksanut kaikki vakuutukset. Jos ei ole maksanut vakuutusta, tuleekohan muistutuslaskua. Luulen, että tulkitaan haluksi lopettaa vakuutus, jos sitä ei ole maksanut.
Maksajan oikeusturva
maksuhuoli
382
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Ainakin Tapiolasta tuli muistutus, kun oli jäänyt epähuomiossa (pieni) lasku maksamatta.
Verkkopankki sekava?
Missä pankissa ei saa näkyviin aikajärjestyksessä listaa tilitapahtumista?
danskessa oli samponimen aikana se, että tapahtumat ei ollut aikajärjestyksessä vaan tyyiin otot ja panot, se oli sekava.
AP. Kait nyt sinun vakuutusyhtiölläsi on kotisivullaan palvelu jonne pääset verkkopankkitunnuksilla katsomaan vakuutuskirjat ja maksut. Maksuissa sitten näet mm. sen milloin maksun aika on ja maksuun tulevan laskun saat siirettyä copy/paste meiningillä vakuutusfirmasta pankkiin.
Sit jos oikee vittumaiseksi menen, niin miksi et tee koko vuodelle jotain taulukkoa jossa on kuukausittain paikat kaikille pakollisille maksuille. Ne sitten vaan värjätään erillailla sen mukaan mikä niiden tilanne on.