Ikaalisten tympeimmät asiakaspalvelijat

Mistä saa Ikaalisten muikeinta asiakaspalvelua ?
311457
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 31

Vanhimmat

IPP:ssä oli joskus niin urpo myyjätär, että oksat pois, aika inttäjä ja mistään ei mitään tiennyt. Tietokone ei liikkeessä pelannu ja se sössötti vaan jotain, kun sanoin, että sun täytyy buutata toi kone ja vaihtaa siihen sellanen modeemi että se kone toimii kans sillä, eikä pätki yhteyttä, levitteli vain käsiä ja intti vastaan, eipä saanu konetta kuntoon.

Äänestä
  • Nykyään IPP:ssä saa aivan loistavaa palvelua. Kiitokset nuori, lyhythiuksinen nainen! Olet todella ammattitaitoinen, avulias ja ystävällinen.

    Äänestä

puhelin yhtiön laskutus

Äänestä
  • Tää on kyl niin totta.

    Äänestä

  • spermalaukaus sisään kirjoitti:

    Tää on kyl niin totta.

    sil pitäs vetää spermalaukaus sissään

    Äänestä

  • pohjaan asti kirjoitti:

    sil pitäs vetää spermalaukaus sissään

    Ilmoittaudun vapaaehtoiseksi, onko halukkaita?

    Äänestä

  • keskivanhamies kirjoitti:

    Ilmoittaudun vapaaehtoiseksi, onko halukkaita?

    laskutuksesta et varmana kunnon savuja saa

    Äänestä

  • ihan varma kirjoitti:

    laskutuksesta et varmana kunnon savuja saa

    Ookko kokeillu. Taidat vaan olla niitä seläntakana sontaa jauhavia munattomia kuraperseitä?

    Äänestä

  • epäilen kirjoitti:

    Ookko kokeillu. Taidat vaan olla niitä seläntakana sontaa jauhavia munattomia kuraperseitä?

    ookko ite muka ssanu savut siitä?epäilen kans

    Äänestä

  • tuskin vaan kirjoitti:

    ookko ite muka ssanu savut siitä?epäilen kans

    minäkö? En toki, kun en edes tiedä kenestä puhut. Ärsyttää vaan toi pään rääpiminen.. .....

    Äänestä

  • Hggyfg kirjoitti:

    minäkö? En toki, kun en edes tiedä kenestä puhut. Ärsyttää vaan toi pään rääpiminen.. .....

    ookkonää koskaan ees saanu pi.lua?

    Äänestä

  • se on varmaan ykkönen

    Äänestä

Kysymys pitää kääntää toisin päin. Siis mistä Ikaalisissa saa hyvää palvelua. Siihen on nimittäin paljon vaikeampi löytää vastaus. Huonoa tympeätä palvelua saa lähes joka paikassa, missä voisi samalla hinnalla palvella hyvinkin. Asiakaspalvelukurssille vaan 95 prosenttia niin piioista, rengeistä kuin itse mahtavista isännistäkin.

Jos haluat tuntea itsesi hyväosaiseksi, niin mene Ikaalisissa mihin hyvänsä liikkeeseen tai toimistoon ja huomaat, että asiakaspalvelijoilla menee huonommin kuin sinulla. Muistuttavat liikaa maansa myyneitä ja hinnassa hävinneitä, avioero on menossa ja talo ja tavarat jakoon, anoppi on juuri tervehtynyt jne.jne.

Äänestä

Kiinteistökonsultit, se vaalea karpaasi nainen, kamala asiakaspalvelija

Äänestä

Outoa...En oo Ikaalisis missää saanu huonoo palvelua.., aina pitäny mennä Parkanoon asti saamaan.

Äänestä

Noku menen ostamaan jotakin testaan aina ensiksi myyjättären asiakaspalvelutaidot ja kuinka pitkälle se tulee vastaan ja päästääkö se jopa tulemaan takahuoneeseen asti. Sitten vasta alan hieromaan kauppoja. Eli helpolla en myyjää koskaan päästä, myyjä siinä vääntää tuskanhikeä useasti, kun väännän myyjättärestä viimeisetkin mehut irti. Täytyy sanoa, että myyjä on palkkansa useasti tienannut minun kanssani asioidessaan.

Äänestä
  • oletko saanu "reikästälihaa"?

    Äänestä

Sanotaanko että melkein, ei ihan viety loppuun asti.

Äänestä

Saksalainen elintarvikeliike

Äänestä

Ilmeisesti käyn aika harvassa Ikaalislaisessa liikkeessä, mutta hyvää palvelua olen saanut kirjakaupasta, puhelinyhtiöltä, sähkölaitokselta, kultasepäliikkeestä, k-kaupasta ja S-marketista, entisestä vapaa-valinnasta, ja sitten yhdestä pienestä sähköurakointiliikkeestä, aina on hommat pelanneet niinkuin on sovittu. Terkkarissa oli myös vastaanotolla hyvä palvelu, kun sitä tarvitsin. Että Hyvää Uuutta Vuotta vaan kaikille ikaalislaisille.

Äänestä

aina sitä keskitytään negatiiviseen.. eikö olisi mukavampi miettiä, mistä löytyy iloisin/asiallisin/mukavin asiakaspalvelu? ;)

Äänestä

Muistaakseni täälä oli jokin vastaava ketju aspoista ja nimenomaan hyvästä palvelusta.., ei vaa ny juur löytyny et liekkö kadonnu bittiavaruuteen vanhuuttaan. Omast puolest voin sanoo saaneeni ikaalisis pääosin (yhtä poikkeusta lukuunottamatta ja sekin siis vain 1krt monen vuuen aikana!) hyvää palvelua...Nii metsä vastaa ku sinne huutaa.

Äänestä
  • Mistä tämä yksi hyvä palvelukokemus tapahtui :D

    Äänestä

  • Heheheh kirjoitti:

    Mistä tämä yksi hyvä palvelukokemus tapahtui :D

    Lueppa uuestaan "Heheheh"...kirjoitin että olen saanut pääosin (yhtä poikkeusta lukuunottamatta) hyvää palvelua. Eli sitä huonoa palvelua on siis yksi kerta.

    Äänestä

Ammattitaidottomin ja tympein koko Ikaalisissa on S-marketin postin kassalla usein työskentelevä, tummahiuksinen, pyylevä nainen. Niin hidasta ja elämäänsä kyllästyneen näköista ei toista löydä asiakaspalvelutehtävista. Miten voi olla mahdollista, ettei siihen hommaan löydy jotain ammattitaitoista ja asiallisen ystävällistä ihmista. Juuu, saadaanhan siinä postille pisteitä asiakasmääristä, kun jono kasvaa kassan tumpeloinnin takia.

Äänestä

Ei kukaaan oo täydellinen.

Äänestä

"Ammattitaidottomin ja tympein koko Ikaalisissa on S-marketin postin kassalla usein työskentelevä, tummahiuksinen, pyylevä nainen."

olen kuullut että hän on ulkomaalaistaustainen joten selittänee sen et hänhän puhuu tosi hiljaa (ei uskalla puhua suomea kun on epävarma koska ei ole hänen ensimmäinen kieli). Huolellinen hän kylläkin on mikä o mun makuun nopeutta tärkeämpää=).

Äänestä

Muistaakseni hänen nimensä on Marianne, romanialaista alkuperää.

Siinä kyllä ulkonäkö pettää. Oikeasti hän on auttavaisin ja ystävällisin asiakaspalvelija Ikaalisissa.

Kannattaa kokeilla. Hän oikeasti ottaa asiakkaan huolen omakseen ja hoitaa asian loppuun asti kuntoon.

Äänestä

Tosiaan, kannattaa laittaa hyvät tuntomerkit, että varmaan kaikki huomaa :(

Miltähän itsestäsi mahtais tuntua, kun lukisit itsestäsi täällä netissä ??

Äänestä

Mitä väliä enää. Täällähän jo koko kylä ennestään nimillä
tai muutoin tunnistettavina.

Äänestä

"Tosiaan, kannattaa laittaa hyvät tuntomerkit, että varmaan kaikki huomaa :(

Miltähän itsestäsi mahtais tuntua, kun lukisit itsestäsi täällä netissä ?? "

no eikö ookki kauheeta ku ny oikei kaks kirjotti ko.hlöstä pelkkää hyvää, hui kauheeta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


karva noppa kirjoitti:

Mistä saa Ikaalisten muikeinta asiakaspalvelua ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu