Millaista palvelua olette saaneet Nummelan apteekissa?
Jotenkin tuntuisi siltä, että lääkeasiantuntijat eivät osaa toimia asiakaspalvelutehtävissä. Yhtään ei saisi katsella ympärilleen, jos on reseptijonossa vaan heti joku hyökkää kyselemään, että mitä on vailla. Jos tavarahyllyt ovat asiakastilassa, niin ei pitäisi suhtautua niin pelokkaasti siihen, että ihmiset katselevat niitä tuotteita! Eikä kysymys ole tavaroitten hypistelystä vaan pelkästä katselusta. Siinähän voisi muistaa tarvitsevansa jotain, mikä ei muuten olisi ollut mielessä!
Sitten tiskin takana on ilmennyt suorastaan töykeyttä asiakasta kohtaan. Ei puhettakaan hymyilystä vaan pikemminkin on ollut aggressiivista utelua asioita kohtaan, jotka eivät apteekkihenkilökunnalle edes kuulu!
Onhan tietysti lääkkeitten haku mahdollista Lohjaltakin, jos palvelu ei parane. Ja ongelma lienee siellä yläpäässä että turha projisoida ongelma nuoriin.
Nummelan apteekki
asiakasko
3
390
Vastaukset
- Vaki asiakas .
Lempolan Apteekisssa on TOSI hyvä palvelu !
- näin
Ilmeisesti eri henkilökunta kuin Mäntynummen apteekissa oli?
- jahvetti
näin kirjoitti:
Ilmeisesti eri henkilökunta kuin Mäntynummen apteekissa oli?
Minä mielestä huonoa on palvelu apteeki. Huono käytös on töykeä Se nainen. Useasti puhuu ruma selän takana. Ei minä tykkä käydä ja en enää käy. Minä olen vaika ilman sitten
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.774672- 1801977
- 1311686
- 1481265
Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan
Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️161161- 351066
- 78963
- 52926
Hyvää huomenta!
Mietin miten suhtaudut minuun, jos kerron tunteista. Voinko enää sen jälkeen olla samassa paikassa kanssasi, jos koet as78892- 4858