Nyt loppu Kouvolan Sanomien tilaus.

Ois pitänyt lopettaa jo monta vuotta sitten.

Mut jumankauta lehden välissä jaetaan jotain kokoomus lehteä.

Ei per..kele jotain rajaa sentään.

Kohta siellä välissä on varmaan sitä ihan oikeaakin pas..kaa.
5173
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Meille on ainakin tullut vaalien alla, melkein jokaisen puolueen lehtiä, ei mikään epätavallinen tapa, jos otetaan vaikka HS esimerkiksi, kaikki lukeminenkin on vapaaehtoista.

Äänestä
  • eri asia. Kun niitä ei meidän laatikkoon laiteta.
    Mutta olen tilannut Kouvolan Sanomat!!!!
    En mitään Kokoomuslehteä.
    En ole sitä pyytänyt, enkä sitä tarvitse.
    Enkä hyväksy että tilaamieni lehtien välissä niitä laitellaan tulemaan.
    Hyi hel...vetti varmaan tuli käsiin sellainen hint-timäinen pehmeys kun koski Kokoomuksen lehteen.

    Äänestä

Viisas ratkaisu lopettaa KS:n tilaus. Itse tein sen jo pari vuotta sitten, enkä kadu =)

Äänestä

Tilataan sitten jos löytyy puolueeton ja riippumaton lehti. Joka kirjoittaa ilman vääristelyjä kunnan kokouksista ja alueen tapahtumista.

Äänestä

Kuule KS on nykyään hyvä lehti, eikä ole mitään turhaa kehumista, ottaa huomioon koko alueen ja antaa oikeaa informaatiota, kaikki voi muuttua maailmassa, eskoseni. ps. olen tavallinen tilaaja, en mainosta turhasta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Viimenen pisara. kirjoitti:

Ois pitänyt lopettaa jo monta vuotta sitten.

Mut jumankauta lehden välissä jaetaan jotain kokoomus lehteä.

Ei per..kele jotain rajaa sentään.

Kohta siellä välissä on varmaan sitä ihan oikeaakin pas..kaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu